Przejdź do stopki

Z ŻYCIA KLUBU NESTOR

Z ŻYCIA KLUBU NESTOR

Treść

W gminie Stężyca od października 2021 r. odbywają się zajęcia w nowo utworzonym samorządowym Klubie dla seniorów. Klub NESTOR powstał w celu zapewnienia wsparcia seniorom w wieku 60+ poprzez integrację i umożliwienie im korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywizacji. Klub działa w ramach struktury Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stężycy, a zajęcia dla 20 klubowiczów odbywają się raz w tygodniu.

Do tej pory seniorzy spotykali się na wieczorkach filmowych, mieli zajęcia informacyjne o prawach osób niepełnosprawnych, o świadczeniach i usługach społecznych dla osób starszych, zajęcia praktyczne: tworzenie stroików świątecznych, spotkania na których grali w gry planszowe i inne zabawy rozwijające umysł oraz odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Opiekun klubu ma już plany na kolejne spotkania, chce zwizytować z seniorami instytucje działające w powiecie na rzecz osób wykluczonych społecznie takie jak Centrum Integracji Społecznej, a w adwencie pozwolić puścić seniorom wodze fantazji na zajęciach manualnych w duchu Bożego Narodzenia przy wykonywaniu kartek z motywami świątecznymi.