Przejdź do stopki

Mistrzostwo Polski dla Jowita Dance Stężyca w Karczewie

Mistrzostwo Polski dla Jowita Dance Stężyca w Karczewie

Treść

W ostatni weekend 4 i 5 marca odbyły się w Karczewie Krajowe Mistrzostwa IDO Disco Dance, Freestyle, Street Dance Show oraz Mistrzostwa Polski Cheerleaders & A.D.F.P. organizowane przez Polską Federację Tańca. Stawiły się na nich kluby taneczne z całego kraju. Mistrzostwa stanowiły jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata.

Nasza Gminną Formację Taneczną reprezentowało 12 tancerzy w poszczególnych kategoriach tanecznych w solo i duetach. Wielki sukces osiągnął Wiktor Konkol, który w kategorii do lat 11 zajął 1 miejsce w Sportowym Tańcu Nowoczesnym Disco Dance, wywalczając tytuł Mistrza Polski, a także uzyskując nominację do Mistrzostw Europy i Świata.

Również udany start w mistrzostwach zaliczyły – duet Blanka Kulwikowska i Magdalena Myszk, które uzyskały tytuł Vice Mistrza Polski w kategorii 12-15 lat oraz duet Karolina Męczykowska i Marta Kąkel zajmując 7 miejsce w kategorii wiekowej do 11 lat. Zawodniczki tańczące w duetach, także otrzymały nominację do reprezentowania Polski oraz Gminy Stężyca na Mistrzostwach Europy i Świata. Gratulujemy wszystkim reprezentantom udanych startów w takiej randze zawodów i życzymy dalszych sukcesów. Trzeba nadmienić, że tak udane starty, w tak krótkim czasie (Formacja JDS istnieje od 2 lat) to zasługa trenerki Jowity Czarneckiej-Tereba, która swym zaangażowaniem potrafi zaszczepić w dzieciach pasję do tańca.

Kolejne udziały Formacji Tanecznej Jowita Dance Stężyca odbędą się w czerwcu w Chomatov, Czechy - Mistrzostwach Świata oraz w listopadzie Mistrzostwa Europy w Mińsku, Białoruś.