Przejdź do stopki

Młodzi piłkarze z Raduni Stężyca na Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Tymbarka

Młodzi piłkarze z Raduni Stężyca na Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Tymbarka

Treść

Wspaniały sukces osiągnęli piłkarze Szkoły Podstawowej Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy, którzy w dniach od 29 kwietnia do 2 maja uczestniczyli w Ogólnopolskim Finale Turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. Zawodnicy ze Stężycy reprezentowali województwo pomorskie w kategorii U 12 chłopców. W Wielkim Finale brało udział wiele szkół patronackich akademii piłkarskich klubów Ekstraklasy oraz I ligi takich jak Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, ŁKS Łódź, Jagiellonia Białystok, GKS Katowice, Stomil Olsztyn, czy Górnik Łęczna.
 Pierwszego dnia po przyjeździe do Warszawy odbyło się oficjalne otwarcie turnieju z udziałem między innymi prezesa PZPN Zbigniewa Bońka oraz ministra sportu Witolda Bańki. Ceremonię otwarcia uświetniła swoimi występami zwyciężczyni dziecięcej Eurowizji Roksana Węgiel. Podczas losowania okazało się, że młodzi piłkarze ze Stężycy zagrają w grupie K razem ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Katowicach zaliczaną do głównych pretendentów do zwycięstwa w całych rozgrywkach oraz z SP 4 Kostrzyn z województwa lubuskiego i SP 1 Pisz z województwa warmińsko-mazurskiego.
Drugi dzień pobytu w stolicy to udział w rozgrywkach grupowych, w których piłkarze ze Stężycy na inaugurację pokonali SMS Katowice 3:1, następnie wygrali aż 7:0 z SP 1 Pisz i już po dwóch meczach zapewnili sobie awans do ćwierćfinału turnieju. W ostatnim meczu grupowym zremisowali 2:2 z SP 4 Kostrzyn zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie K.
Trzeci dzień turnieju przeznaczony został na część pucharową rozgrywek. W ćwierćfinale zawodnicy ze Stężycy zremisowali z SP 64 Bydgoszcz 2:2, a w rzutach karnych zwyciężyli 3:2. W półfinale musieli uznać wyższość zawodników Akademii Legii Warszawa grających w turnieju pod nazwą SP 392 Warszawa przegrywając 1:5. W meczu o brązowe medale z piłkarzami Akademii Śląska Wrocław grającymi pod nazwą SP 45 Wrocław padł wynik 3:3, a w konkursie rzutów karnych skuteczniejsi okazali się stężycccy piłkarze wygrywając 3:2.
Najlepszym bramkarzem kategorii U 12 chłopców Ogólnopolskiego Finału Turnieju "Z podwórka na stadion" o puchar Tymbarku wybrano zawodnika SP Stężyca Kacpra Macha, a drugim w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców został inny piłkarz drużyny ze Stężycy Szymon Recław.
 W ostatnim dniu pobytu w Warszawie uczniowie stężyckiej szkoły najpierw uczestniczyli meczach finałowych turnieju, a następnie uczestniczyli w finale Pucharu Polski pomiędzy Jagiellonią Białystok, a Lechią Gdańsk. Piłkarze Szkoły Podstawowej Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy występowali w Warszawie w składzie: Kacper Mach, Tomasz Birr, Aleks Hinz, Jakub Richert, Szymon Recław, Wiktor Etmański, Adam Stencel, Konrad Dułak, Kacper Gabryel i Olgierd Dułak.