Przejdź do stopki

Srebrne medale piłarzy Raduni Stężyca w Lotos Griffin Cup dla rocznika 2009

Treść

II miejsce Raduni Stężyca w turnieju piłki nożnej z cyklu Lotos Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosława Michalskiego, który odbył się 24 lutego w Wielkim Klinczu. Współorganizatorem zawodów był Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna.
Była to już dziesiąta odsłona tego turnieju. Tym razem w szranki stanęło 12 drużyn z rocznika 2009, które w początkowej fazie rozgrywek podzielono na 3 grupy:
Grupa A: Santana Wielki Klincz, Lider Rychnowy, Pogoń Lębork, GTS Pruszcz Gdański

Grupa B: Radunia Stężyca, Byki Słupsk, UKS GAP Bruskowy, AP Marko-Gol Gdańsk

Grupa C: KTS-K Lew Lębork, UKS Jedynka Reda, GKS Żukowo, SKS Bałtyk Gdynia

Raduniacy rozgrywki grupowe zakończyli na pierwszej pozycji wygrywając z:
UKS GAP Bruskowy 2:0
AP Marko-Gol Gdańsk 3:1
i remisując z Byki Słupsk 1:1.

W ćwierćfinale juniorzy pokonali Bałtyk Gdynia 1:0, zaś w półfinale po remisie 0:0 lepiej wykonali serię rzutów karnych i weszli do finału pokonując Jedynkę Reda. W finale ponownie zagrali z Bykami Słupsk, tym razem jednak przegrali 0:2.