Przejdź do stopki

Siatkarki Wieżycy drugie w Pomorskiej Lidze Kadetek

Siatkarki Wieżycy drugie w Pomorskiej Lidze Kadetek

Treść

Kadetki GKS Wieżycy 2011 Stężyca zajęły drugie miejsce w fazie zasadniczej rozgrywek pomorskiej ligi piłki siatkowej. W ostanim meczu gładko pokonały akademiczki z Rumi 3:0. W lidze wyprzedziły je tylko siatkarki Gedanii Gdańsk, na trzecim uplasowała się TKS Reda a na czwartym APS Rumia.  Niestety, drugie miejsce wcale nie oznacza medalu i awansu do mistrzostw Polski. Tegoroczny regulamin PWZPS przewiduje final mistrzostw z udziałem czterech zespołów. Zwycięzca ligi czyli Gedania Gdańsk oraz APS Rumia posiadający zawodniczkę w Szkole Mistrzostwa Sportowego uzyskają bezpośredni awans do finału natomiast GKS Wieżyca i TKS Reda zagrają w barażach ze zwycięzcami II ligi. 
Co roku zmienia się regulamin mistrzostw pomorza - w ubiegłym sezonie trzy zespoły mogły być pewne awansu a teraz drugi musi grać w barażach. Trener Maciej Stefanowski wierzy jednak w swój zespół i zapowiada walkę nie tylko w barażach ale i o podium oraz awans do Mistrzostw Polski. 
Zespół w fazie zasadniczej występował w składzie: Agata Piankowska, Klaudia Bronk, Agata Stanisławska, Magda Majewska, Julia Kneba, Ola Gostkowska, Weronika Kiedrowska, Sara Formela, Paulina Reiter, Daria Szalewska, Weronika Bronk, Nikola Naczk.
 
Info Wieżyca
 

Zdjęcia