Przejdź do stopki

Wieżyca 2011 przegrała z Gdynią i wygrała z Redą w turnieju ligi młodziczek w Stężycy

Wieżyca 2011 przegrała z Gdynią i wygrała z Redą w turnieju ligi młodziczek w Stężycy

Treść

 

W kratkę zagrały siatkarki Wieżycy 2011 w kolejnym turnieju I grupy wojewódzkiej ligi młodziczek, który odbył się w Stężycy. Pierwsze spotkanie z Gdyńską Akademią Siatkówki podopieczne Macieja Stefanowskiego zaczęły świetnie i pewnie wygrały inauguracyjnego seta do 11, ale w kolejnych lepsze były już rywalki, które triumfowały do 19 i w tie breaku do 16. W meczu z UKS-em Reda Ciechocino stężyczanki zagrały już stabilniej i zwyciężyły 2:0 (25:17, 25:14). Turniej wygrała GAS, która w trzecim meczu pokonała Redę 2:0.

Turniej w Stężycy był ostatnim w fazie eliminacyjnej rozgrywek młodziczek. Wieżyca pewnie wygrała swoją grupę, bo podczas trzech zawodów poniosła tylko jedną porażkę. W kolejne rundzie drużyna trafi prawdopodobnie do jednej z najmocniejszych grup, a w całym sezonie powalczyć powinna o miejsce w pierwszej piątce. 

W miniony weekend grały też dwa inne zespoły ze Stężycy i mimo kłopotów z kontuzjami notowały wyłącznie zwycięstwa: juniorki w piątek pokonały 3:0 Redę, a w niedzielę w takim samym rozmiarze Człuchów, natomiast kadetki wygrały 3:1 z Rumią. 

W ten weekend zawodniczki Macieja Stefanowskiego czekają dwa spotkania: w sobotę o godz. 10.30 kadetki zmierzą się u siebie z Gedanią Gdańsk, a w niedzielę na godz. 11 juniorki jadą do Pucka na mecz z Zatoką. 

http://www.sportnakaszubach.pl/siatkowka/wiezyca-2011-przegrala-z-gdynia-i-wygrala-z-reda-w-turnieju-ligi-mlodziczek-w-stezycy-id2929.html