Siatkarki ze Stężycy wygrały półfinał Gimnazjady Młodzieży Szkolnej i zrewanżowały się Redzie za porażkę w lidze

Gimnazjalistki reprezentujące Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy, na co dzień grające w Wieżycy 2011 Stężyca, wygrały półfinał XVIII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Otworzyły sobie w ten sposób drogę do finału wojewódzkiego i ogólnopolskiego etapu zmagań, a do tego zrewanżowały się koleżankom z Redy za porażkę w finale ligi młodziczek.

W półfinale wojewódzkiej gimnazjady, który rozgrywany był w stężyckiej hali, gospodynie wygrały po 2:0 kolejno z Puckiem, Lęborkiem i ku radości własnej publiczności również z Redą.

Oba zespoły przed tygodniem zagrały ze sobą w finale mistrzostw Pomorza ligi młodziczek, wtedy górą był TKS Ciechocino pokonując Wieżycą 2:1, tym razem to stężyczanki cieszyły się ze zwycięstwa.

Całe spotkanie było wyrównane z wymianą punkt za punkt, ale w końcówkach więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Macieja Stefanowskiego wygrywając w pierwszym secie 25:22 a w drugim 25:23.

Zawody podsumowali dyrektor ZKiW w Stężycy Lucyna Kerlin i dyrektor PZPOW w Wejherowie Andrzej Byczkowski.

- Wygrana w półfinale to nie tylko udany rewanż, lecz przede wszystkim otwarcie drogi do kolejnego finału wojewódzkiego i walki o medale. Zwycięzca awansuje też do finału ogólnopolskiej gimnazjady, a więc jest o co grać - podkreśla Maciej Stefanowski. 

 

Wieżyca 2011, oprac. B. Cirocki

http://www.sportnakaszubach.pl/siatkowka/siatkarki-ze-stezycy-wygraly-polfinal-gimnazjady-mlodziezy-szkolnej-i-zrewanzowaly-sie-redzie-za-porazke-w-lidze-id1757.html#artykul

Tagi