Powiatowa Gimnazjalna Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt 2016/2017 zakończona. Na podium Stężyca i Żukowo

inałowy turniej w Żukowie zakończył XIII Powiatową Gimnazjalną Ligę Piłki Siatkowej Dziewcząt, organizowaną przez KS Bat Sierakowice i szkoły uczestniczące w rozgrywkach. Zmagania trwały od listopada, każdy z dwunastu zespołów rozegrał po jedenaście meczów zbierając punkty do końcowej klasyfikacji. Dwa pierwsze miejsca zajęły reprezentantki ZKiW w Stężycy, a co dzień grające w Wieżycy 2011 Stężyca, podzielone na zespół starszy i młodszy. Brązowe medale zdobyły siatkarki z Gimnazjum nr 2 w Żukowie. MVP ligi została Klaudia Bronk ze Stężycy.

W hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie 30 marca zakończyły się rozgrywki XIII edycji Powiatowej Gimnazjalnej Ligi w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Po sześciu miesiącach grania, na ostatnią finałową kolejkę przybyły prawie wszystkie grające w lidze zespoły, aby rozegrać decydujące o poszczególnych miejscach w tabeli starcia.

Ligę od trzynastu lat organizuje Klub Sportowy BAT Sierakowice, który jest w tej kwestii wspomagany przez gminę Sierakowice. W zawodach co roku startuje ponad setka dziewcząt, która przez cały ten okres czynnie trenuje piłkę siatkową. W lidze startują nie tylko zawodniczki trenujące w klubach i grające w rozgrywkach wojewódzkich (jak Stężyca lub Żukowo), ale również dziewczęta z klas sportowych z innych szkół oraz bawiące się w siatkówkę na zasadzie SKS-ów, stąd poziom umiejętności jest zróżnicowany, a dziewczęta grające amatorsko mogą posmakować siatkówki na najwyższym poziomie grając z najlepszymi ekipami w województwie.

W kolejce finałowej emocji zabraknąć nie mogło. W pierwszym meczu Chwaszczyno pokonało ekipę z Kartuz 3:0, zaś w drugim Gowidlino, po ciekawym spotkaniu, niespodziewanie wygrało 3:2 z faworytem tego spotkania - zespołem z Żukowa III. Mimo iż w tie- breaku gospodarze prowadzili 14:12, walcząca do końca drużyna z Gowidlina wygrała decydujące starcie 16:14 i dziewczęta zeszły z boiska przeszczęsliwe w roli zwycięzców po raz trzeci w sezonie. 

W kolejnych spotkaniach walcząca o czwartą pozycję w rozgrywkach ekipa Żukowa I pokonała gimnazjalistki z Sierakowic I 3:1. W decydującym o tytule mistrzowskim starciu spotkały się dwie niepokonane w lidze drużyny ze Stężycy mające przed tym meczem komplet zwycięstw po 3:0. Stężyca I, składająca się z dziewcząt klas II gimnazjum (ale bardzo utytułowanych) pokonała po stojącym na znakomitym poziomie spotkaniu swoje starsze koleżanki 3:0. Wynik wskazuje na jednostronny mecz, ale Stężyca I musiała się naprawdę napracować aby wywalczyć I miejsce. 

W tym miejscu należy wyróżnić pracę obu trenerów ze Stężycy- Macieja Stefanowskiego (niepokonanego w lidze gimnazjalnej od początku jej istnienia) oraz pomagającego mu w pracy Sławomira Herki. Panowie również na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim osiągają wyróżniające wyniki, dlatego ich przewaga w lidze była bezdyskusyjna.

Wspaniale grającą ekipą okazała się również drużyna z Żukowa II trenowana przez Kasię Szumałę, która w lidze uległa tylko obu zespołom z dwóch pierwszych miejsc wygrywając wszystkie pozostałe spotkania.

Podziękowania należą się jednak wszystkim bez wyjątku poświęcającym swój czas trenerom wszystkich zespołów, bez których nie byłoby tych rozgrywek: Basi Kosteckiej (Żukowo I), Joannie Swenda (Żukowo III), Anecie Hewelt (Przodkowo), Iwonie Wygnał (Chwaszczyno), Stanisławowi Kus (Pomieczyno), Joannie Bińkowskiej (Sierakowice) oraz Dorocie Lemańczyk (Kartuzy). Drogie koleżanki i koledzy- dobra robota!

Jako organizator składam serdeczne podziękowania pani dyrektor żukowskiego gimnazjum Mirosławie Żołnie oraz koleżankom z Żukowa za pomoc w organizacji rundy finałowej oraz sędziom Zygmuntowi Bębenkowi i Przemysławowi Malakowi. Zawodniczkom gratuluję półrocznej walki i zaangażowania w te rozgrywki oraz życzę sukcesów w kolejnych latach i rozwijania swojej siatkarskiej pasji w przyszłości.

MVP całych rozgrywek została zawodniczka ze Stężycy Klaudia Bronk.

Skład złotych i srebrnych medalistek:

Stężyca I:  Paulina Reiter, Ola Gostkowska, Agata Piankowska, Klaudia Bronk, Julia Kneba, Agata Stanisławska, Nikola Naczk, Bianka Kulwikowska, Magda Myszk.

Stężyca II: Marta Cieszyńska, Marta Korda, Weronika Bronk, Weronika Kiedrowska, Sara Formela, Kasia Kuper, Klaudia Zdrojewska, Julia Jakubek.

 

Paweł Staszek/KS BAT Sierakowice, oprac. B. Cirocki

 

http://www.sportnakaszubach.pl/siatkowka/powiatowa-gimnazjalna-liga-pilki-siatkowej-dziewczat-20162017-zakonczona-na-podium-stezyca-i-zukowo-id1735.html#artykul

 

Tagi