Przejdź do stopki

Młodziczki Wieżycy 2011 Stężyca wygrały kolejny turniej I ligi, juniorki awansowały do baraży o grę w finałach

Treść

Podwójne powody do radości mieli w ostatni weekend kibice Wieżycy 2011. Młodziczki stężyckiego klubu wygrały drugi punktowany turniej I ligi i umocniły się na czele rankingu. Juniorki pokonały rywalki w trzech setach i zapewniły sobie miejsce w barażach o grupę mistrzowską.

Młodziczki siatkarskiego klubu ze Stężycy rozegrały w ostatni weekend swój piąty, a drugi punktowany turniej rozgrywek I ligi wojewódzkiej. I znów odniosły zwycięstwo – pokonały gładko, po 2:0, Gedanię Gdańsk i MTS Kwidzyn.

Zespół Macieja Stefanowskiego ugruntował swoją pozycję lidera rankingu i powiększył do dwóch punktów przewagę nad Kwidzynem i do pięciu nad Gedanią i TKS Ciechocino Reda. Do końca zmagań droga jednak daleka, do rozegrania pozostały cztery turnieje ligowe (w tym najbliższy 8 stycznia w Kwidzynie), a potem wielki finał.

Plan w stu procentach zrealizowały też kadetki Wieżycy – pokonały 3:0 ekipę Czarnych Słupsk, a takiego właśnie wyniku potrzebowały, aby zająć drugie miejsce w swojej grupie i awansować do turnieju barażowego o wejście do grupy mistrzowskiej.

- Nie mogliśmy stracić nawet seta i pierwszego wygraliśmy zgodnie z planem. Bardzo dużo emocji i  nerwów było w drugiej partii – relacjonuje Maciej Stefanowski, trener Wieżycy. - Przegrywaliśmy 13:18 i 17:23, w końcówce dziewczyny zagrały jednak bardzo dobrze, odrobiły straty i wygrały 28:26. W trzecim secie było już spokojnie i mogliśmy cieszyć się z awansu do baraży.