Przejdź do stopki

Wieżyca Stężyca pokonała Atom Trefl Malbork

Treść

Siatkarki Wieżycy zanotowały kolejną niespodziankę w Pomorskiej Lidze Kadetek. Tym razem przed własną publicznością wygrały z zespołem Atomu Trefla Malbork 3:2. Spotkanie rozpoczęło się od porażki w pierwszym secie 18:25, kolejna partia zakończyła się identycznym wynikiem 25:18 ale dla Wieżycy. Trzeci set słaba gra gospodyń i wysoka przegrana 15:25. Po tym secie wydawało się, że zespół Wieżycy już się nie „podniesie”. Ostra reprymenda trenera Macieja Stefanowskiego w przerwie przed czwartą odsłoną poskutkowała. Stężyczanki wygrały 25:23 i wyrównały stan meczu 2:2 doprowadzając do tie-breaka. Piąty set rozpoczął się niekorzystnie dla siatkarek z Kaszub, jednak po czterech kolejnych błędach atakującej Atomu gra się wyrównała. Końcówka to bardzo dobre zagrywki Agaty Piankowskiej, skuteczna gra w bloku Pauliny Plichta i Magdy Majewskiej oraz pewna gra w obronie libero zespołu Heleny Kozikowskiej. Zwycięstwo 15:13 w decydującym secie przypieczętowała udanym atakiem Paulina Reiter.