Siatkarki Wieżycy na podium w XIX Ogólnopolskim Turnieju w Miastku

Ostatnim etapem przygotować naszych siatkarek do występów w Pomorskiej Lidze był bardzo dobrze obsadzony turniej w Miastku. Do Miastka jak co roku zjechały zespoły z całej Polski w tym kilka należących do krajowej czołówki. Zawodniczki Wieżycy w gronie 15-stu zespołów zajęły wysokie III miejsce a mecz o wejście do finału niestety przegrany 2:1 (25:23; 23:25; 13:15) z Pałacem Bydgoszcz był ozdobą całego turnieju. Również dobrze zaprezentowały się tydzień wcześniej w Szczecinie zajmując IV miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju „Pomorzanie 2016”. W szczecińskim turnieju stężyczanki po bardzo wyrównanej grze musiały uznać wyższość Kadry Lubuskiej, Kadry Zachodniopomorskiej i Energetyka Poznań z tym ostatnim wygrywając w fazie grupowej. W obu turniejach wyróżniono zawodniczki Wieżycy: Sarę Formela i Julię Kneba w Miastku a w Szczecinie Olę Gostkowską. Trener Stefanowski podsumowując turnieje powiedział, że jest zadowolony z gry swoich zawodniczek, wszystkie mecze które przegraliśmy były do wygrania, zabrakło trochę szczęścia. Mam nadzieję, że nie zabraknie go w rozgrywkach ligowych.

info: Wieżyca