Przejdź do stopki

Młodziczki Wieżycy zdobyły brąz w XVIII Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej w Łebie

Treść

Przed miesiącem nasze kadetki zaprezentowały się bardzo dobrze, stając na najniższym podium, tym razem młodziczki zajęły również  trzecie miejsce w tych prestiżowych zawodach.
W ostatni weekend w Łebie rywalizowały 24 zespoły z całej Polski: min kadra Mazowsza, kadra Pomorza, zespoły z Kaliningradu, Warszawy, Bełchatowa, Szczecina, Białegostoku, Olsztyna, Szczecina, Kwidzyna, Zduńskiej Woli, Braniewa, Słupska i wiele innych. W tym doborowym towarzystwie znalazła się również Wieżyca Stężyca jako jedyny zespół z gminnej miejscowości. W turnieju wszystkie zespoły chciały się zaprezentować jak najlepiej ponieważ na trybunach zasiedli obserwatorzy PZPS-u i koordynatorzy kadry narodowej oraz szkolnych ośrodków siatkarskich. Spotkać można też było gwiazdy polskiej siatkówki. Cały turniej był bardzo ciężki i wyczerpujący. W piątek rozegrano cztery mecze, w tym trzy pod rząd bez przerwy. W sobotę ostatni mecz skończyliśmy grać o 22.15 !. Sobotni mecz to półfinał ze Spartą Braniewo aktualnym ćwierćfinalistą mistrzostw Polski. W związku z późną porą zespoły rozegrać miały dwa sety, a w przypadku remisu decydować miały małe punkty. Mecz skończył się remisem 1:1 niestety małymi punktami lepsza była Sparta Braniewo i to ona w finale zwyciężyła zespół z Rosji. Stężyczankom przyszło zagrać o brąz z MUKS Spartakus. Tylko w pierwszym secie zawodniczki Spartakusa nawiązały walkę, drugi set to gładka wygrana i zwycięstwo Wieżycy w meczu 2:0. Najlepszą zawodniczką uznano Paulinę Reiter Wieżyca.
Dobra gra zespołu to wynik nie tylko pracy dziewcząt czy trenera, ale także nieoceniona pomoc wójta Stężycy, który stworzył nam wyśmienite warunki rozwoju tej pięknej dyscypliny sportu jaką jest siatkówka - mówią trenerzy Maciej Stefanowski i jego asystent Sławomir Herka. Osobne podziękowania należą się naszym kibicom, którzy licznie przybyli do Łeby.
Zespół wystąpił w składzie: P. Reiter, A .Gostkowska, S. Formela, A. Piankowska, M. Cieszyńska, A. Stanisławska, M. Korda, J. Kneba, K. Bronk, K. Zdrojewska, M. Majewska, W. Bronk, W. Kiedrowska, D. Szalewska.