wróć

Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Stężyca 2009

PROGRAM
1. Przyjmowanie zgłoszeń do dnia 5 listopada br. pod numerem tel. (058) 685-63-49 lub osobiście w Gminnym Centrum Informacji w Stężycy.
2. Prawo do udziału w rozgrywkach mają pięcioosobowe drużyny składające się z osób urodzonych w 93 r. i starszych.
3. Losowanie drużyn i ustalenie harmonogramu rozgrywek 9 listopada br.
4. Mecze będą rozgrywały się w niedziele w godzinach popołudniowych wg harmonogramu ustalonego po losowaniu. Pierwsze rozgrywki odbędą się w dniu 15 listopada br.

REGULAMIN GRY W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ
1. Prawo do udziału w rozgrywkach mają osoby urodzone w 93 r. i starsi.
2. Wpisowe dla każdej drużyny wynosi 50 zł (płatne podczas inauguracji turnieju).
3. Podczas rozgrywek zawodnicy obowiązani są posiadać halowe obuwie sportowe oraz jednolite kolorystycznie, numerowane koszulki.
4. Mecze rozgrywane są 2 razy po 10 minut.
5. Przerwa między połowami trwa 1 minutę.
6. Przerwy pomiędzy meczami wynoszą 5 minut.
7. Zespoły przystępują do gry w pięcioosobowym składach: 4 graczy w polu + bramkarz, do 5 rezerwowych.
8. Obowiązują zmiany hokejowe.
9. Kary:
- wykluczenie na 2 minuty,
- wykluczenie z gry (zawodnik wraca do gry w momencie utraty bramki przez drużynę grającą w osłabieniu).
10. Faule popełnione w czasie jednej połowy przez drużynę sumują się. Popełnienie trzech fauli podczas jednej połowy uprawnia drużynę przeciwną do wykonania rzutu karnego przedłużanego, tj. z odległości 9 metrów.
11. Odległość wykonywania rzutów karnych wynosi 6m.
12. Każdy zawodnik może grać tylko w drużynie, do której został zgłoszony.
13. Nie obowiązują spalone.
14. W pozostałych kwestiach obowiązują przepisy PZPN.
15. System oraz harmonogram rozgrywek jest uzależniony od ilości zgłoszonych drużyn i zostanie ustalony po losowaniu.
16. Niezastosowanie się do regulaminu może skutkować wykluczeniem zawodnika lub drużyny z gry.


UZUPEŁNIENIE DO REGULAMINU ROZGRYWEK
- z grupy wychodzą 2 najlepsze drużyny,
- punktacja przebiega w następujący sposób: wygrana 3 pkt, remis 1 pkt, przegrana 0 pkt,
- w przypadku jednakowej ilości punktów decyduje różnica bramek strzelonych i straconych,
- w przypadku jednakowej różnicy bramek 2 drużyn decyduje wynik bezpośredniego spotkania,
- w przypadku remisowego wyniku spotkania bezpośredniego lub jednakowej różnicy bramek więcej niż 2 drużyn decydują rzuty karne (5 rzutów karnych, w przypadku remisu do uzyskania przewagi).
- drużyna musi być gotowa do gry na 5 minut przed planowanym wg. terminarza rozpoczęciem meczu. Niestawienie się spowoduje walkower z wynikiem 3:0.

PODZIAŁ NA GRUPY

W wyniku komisyjnego losowania w składzie
- Bogusław Darsznik - Sekretarz Gminy Stężyca,
- Łukasz Wolny - pracownik UG
- Renata Butowska - pracownik UG
dokonano podziału zgłoszonych drużyn na następujące grupy:

Grupa A
1. Nasz Dach
2. Bajer Zgorzałe
3. Wedam Klukowa Huta
4. Serce Kaszub Gołubie
5. Stężycka Huta

Grupa B
1. UKS Kaszub - Brodnica Górna
2. Wicher Czaple
3. Dream Team
4. FC Kamienica Szlachecka
5. Hard Team

Grupa C
1. Gladiator Potuły
2. DDD Klukowa Huta
3. Borucino
4. Lechia Szutowo
5. Gościniec Gołubie
6. Sprite

Mecze będą rozgrywać się na dwóch halach sportowych. 15 listopada grupa A gra w Klukowej Hucie, grupy B w Kamienicy Szlacheckiej. 22 listopada grupa C zagra w Klukowej Hucie. Półfinał oraz finał rozgrywek odbędzie się 29 listopada br. w Klukowej Hucie.

Terminarz rozgrywek Turnieju Halowej Piłki Nożnej

15.11.2009
Klukowa Huta

1. Nasz Dach - Bajer Zgorzałe - godz. 14.00
2. Wedam Klukowa Huta - Serce Kaszub Gołubie - godz. 14.20
3. Nasz Dach - Stężycka Huta - godz. 14.40
4. Bajer Zgorzałe - Wedam Klukowa Huta - godz. 15.00
5. Serce Kaszub Gołubia - Stężycka Huta - godz. 15.20
6. Nasz Dach - Wedam Klukowa Huta - godz. 15.40
7. Bajer Zgorzałe - Serce Kaszub Gołubie - godz. 16.00
8. Wedam Klukowa Huta - Stężycka Huta - godz. 16.20
9. Nasz Dach - Serca Kaszub Gołubie - godz. 16.40
10. Bajer Zgorzałe - Stężycka Huta - godz. 17.00


Kamienica Szlachecka
1. UKS Kaszub - Wicher Czaple - godz. 14.00
2. Dream Team - FC Kamienica Szlachecka - godz. 14.20
3. UKS Kaszub - Hard Team - godz. 14.40
4. Wicher Czaple - Dream Team - godz. 15.00
5. FC Kamienica Szlachecka - Hard Team - godz. 15.20
6. UKS Kaszub - Dream Team - godz. 15.40
7. Wicher Czaple - FC Kamienica Szlachecka - godz. 16.00
8. Dream Team - Hard Team - godz. 16.20
9. UKS Kaszub - FC Kamienica Szlachecka - godz. 16.40
10. Wicher Czaple - Hard Team - godz. 17.00

Klukowa Huta
22.11.2009r.
1. Gladiator Potuły - DDD Klukowa Huta - godz. 14.00
2. Gościniec Gołubie - Sprite - godz. 14.20
3. Borucino - Lechia Szutowo - godz. 14.40
4. Gladiator Potuły - Gościniec Gołubie - godz. 15.00
5. Lechia Szutowo - Sprite - godz. 15.20
6. DDD Klukowa Huta - Borucino - godz. 15.40
7. Gladiator Potuły - Sprite - godz. 16.00
8. Lechia Szutowo - Gościniec Gołubie - godz. 16.20
9. DDD Klukowa Huta - Sprite - godz. 16.40
10. Gladiator Potuły - Borucino - godz. 17.00
11. Borucino - Sprite - godz. 17.20
12. DDD Klukowa Huta - Lechia Szutowo - godz. 17.40
13. Borucino - Gościniec Gołubie - godz. 18.00
14. Gladiator Potuły - Lechia Szutowo - godz. 18.20
15. DDD Klukowa Huta - Gościniec Gołubie - godz. 18.40

Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Stężyca 2009

Wyniki I etapu rozgrywek fazy grupowej z 15 listopada 2009 r.

Klukowa Huta - 15.11.2009
1. Nasz Dach - Bajer Zgorzałe - wynik 0:1
2. Wedam Klukowa Huta - Serce Kaszub Gołubie - wynik 3:0 (walkower)
3. Nasz Dach - Stężycka Huta - wynik 3:2
4. Bajer Zgorzałe - Wedam Klukowa Huta - wynik 5:1
5. Serce Kaszub Gołubi - Stężycka Huta - wynik 0:3 (walkower)
6. Nasz Dach - Wedam Klukowa Huta - wynik 7:3
7. Bajer Zgorzałe - Serce Kaszub Gołubie - wynik 3:0 (walkower)
8. Wedam Klukowa Huta - Stężycka Huta - wynik 2:9
9. Nasz Dach - Serca Kaszub Gołubie - wynik 3:0 (walkower)
10. Bajer Zgorzałe - Stężycka Huta - wynik 0:2

Kamienica Szlachecka - 15.11.2009
1. UKS Kaszub - Wicher Czaple - wynik 4:1
2. Dream Team - FC Kamienica Szlachecka - wynik 8:1
3. UKS Kaszub - Hard Team - wynik 4:4
4. Wicher Czaple - Dream Team - wynik 0:10
5. FC Kamienica Szlachecka - Hard Team - wynik 0:14
6. UKS Kaszub - Dream Team - wynik 1:0
7. Wicher Czaple - FC Kamienica Szlachecka - wynik 4:2
8. Dream Team - Hard Team - wynik 3:1
9. UKS Kaszub - FC Kamienica Szlachecka - wynik 17:2
10. Wicher Czaple - Hard Team - wynik 2:7

GRUPA A
Miejsce Nazwa drużyny Zdobyte pkt. strzelone/stracone
1. Stężycka Huta 0+3+3+3=9 2/3+9/2+2/0+3/0 = 16/5
2. Nasz Dach 0+3+3=3=9 0/1+3/2+7/3+3/0 = 13/5
3. Bajer Zgorzałe 3+3+0+3=9 1/0+5/1+0/2+3/0 = 9/3
4. Wedam Kl. Huta 0+0+0+3=3 1/5+3/7+2/9+3/0 = 9/21
5. Serce Kaszub Gołubie 0+0+0+0=0 0/3-0/3=0/3=0/3 = 0/12

Drużyny wychodzące z grupy:
1. Stężycka Huta
2. Nasz Dach

GRUPA B
Miejsce Nazwa Drużyny punkty strzelone/stracone
1. UKS Kaszub 3+1+3+3=10 4/1+4/4+1/0+17/2 = 26/7
2. Dream Team 3+3+0+3=9 8/1+10/0+0/1+3/1 = 21/3
3. Hard Team 1+3+0+3=7 4/4+14/0+1/3+7/2 = 26/9
4. Wicher Czaple 0+0+3+0=3 1/4+0/10+4/2+2/7 = 7/23
5. FC Kamienica 0+0+0+0=0 1/8=0/14+2/4+2/17 = 5/43

Drużyny wychodzące z grupy:
1. UKS Kaszub
2. Dream Team

Klukowa Huta - 22.11.2009
1. Gladiator Potuły - DDD Klukowa Huta - wynik 3:6
2. Gościniec Gołubie - Sprite - wynik 1:4
3. Borucino - Lechia Szutowo - wynik 0:2
4. Gladiator Potuły - Gościniec Gołubie - wynik 2:1
5. Lechia Szutowo - Sprite - wynik 2:1
6. DDD Klukowa Huta - Borucino - wynik 4:0
7. Gladiator Potuły - Sprite - wynik 0:2
8. Lechia Szutowo - Gościniec Gołubie - wynik 1:1
9. DDD Klukowa Huta - Sprite - wynik 3:0
10. Gladiator Potuły - Borucino - wynik 3:1
11. Borucino - Sprite - wynik 0:3
12. DDD Klukowa Huta - Lechia Szutowo - wynik 3:2
13. Borucino - Gościniec Gołubie - wynik 0:1
14. Gladiator Potuły - Lechia Szutowo - wynik 3:1
15. DDD Klukowa Huta - Gościniec Gołubie - wynik 0:3

Miejsce Nazwa Drużyny Punkty bramki strzelone/stracone
1. DDD Klukowa Huta: 3+3+3+3+0=12 6/3+4/0+3/0+3/2+0/3=16/8
2. Sprite: 3+0+3+0+3=9 4/1+1/2+2/0+0/3+3/0=10/6
3. Gladiator Potuły: 0+3+0+3+3=9 3/6+2/1+0/2+3/1+3/1=11/11
3. Lechia Szutowo: 3+3+1+0+0=7 2/0+2/1+1/1+2/3+1/3=8/8
4. Gościniec Gołubie: 0+0+1+3+3=7 1/4+1/2+1/1+1/0+3/0=7/7
5. Borucino: 0+0+0+0+0=0 0/2+0/4+1/3+0/3+0/1=1/13

Drużyny wychodzące z grupy:
1. DDD Klukowa Huta
2. Sprite

Do turnieju zgłosiło się 16 drużyn. W pierwszej fazie rozgrywek z grupy wyszły następujące drużyny: Stężycka Huta, Nasz Dach, UKS Kaszub, Dream Team, DDD Klukowa Huta, Sprite. Drużyny grają systemem każdy z każdym.
Mecze będą odbywać się 29 listopada i 13 grudnia w Klukowej Hucie
Terminarz poszczególnych rozgrywek:

29 listopada w Klukowej Hucie
1. Stężycka Huta - Nasz Dach - godz. 14.00
2. UKS Kaszub - Dream Team - godz. 14.20
3. Nasz Dach - DDD Klukowa Huta - godz. 14.40
4. Stężycka Huta - Sprite - godz. 15.00
5. Nasz Dach - UKS Kaszub - godz. 15.20
6. Stężycka Huta - Dream Team - godz. 15.40
7. UKS Kaszub - DDD Klukowa Huta - godz. 16.00
8. Dream Team - Sprite - godz. 16.20


13 grudnia - Klukowa Huta
1. Nasz Dach - Sprite - godz. 14.00
2. Stężycka Huta - DDD Klukowa Huta - godz. 14.20
3. Nasz Dach - Dream Team - godz. 14.40
4. UKS Kaszub - Sprite - godz. 15.00
5. Dream Team - DDD Klukowa Huta - godz. 15.20
6. Stężycka Huta - UKS Kaszub - godz. 15.40
7. DDD Klukowa Huta - Sprite - godz. 16.00

13 grudnia po rozgrywkach nastąpi uroczyste wręczenie pucharów dla zwycięskich drużyn.

Wyniki rozgrywek Halowej Piłki Nożnej z 29 listopada 2009 roku:

1. Stężycka Huta - Nasz Dach - wynik 1:3
2. UKS Kaszub - Dream Team - wynik 0:0
3. Nasz Dach - DDD Klukowa Huta - wynik 3:3
4. Stężycka Huta - Sprite - wynik 5:2
5. Nasz Dach - UKS Kaszub - wynik 4:0
6. Stężycka Huta - Dream Team - wynik 2:2
7. UKS Kaszub - DDD Klukowa Huta - wynik 3:4
8. Dream Team - Sprite - wynik 5:7

Końcowe podsumowanie punktowe poszczególnych drużyn
1.Nasz Dach - 3+1+3+3+3=13
2.DDD Klukowa Huta - 1+3+1+3+3=11
3.Stężycka Huta - 0+3+1+1+1=6
4.Sprite - 0+3+0+1+0=4
5.UKS Kaszub - 1+0+0+1+1=3
6.Dream Team - 1+1+0+0+0=2

Wyniki rozgrywek z 13 grudnia - Klukowa Huta

1.Nasz Dach - Sprite - wynik 5:0
2.Stężycka Huta - DDD Klukowa Huta - wynik 1:1
3.Nasz Dach - Dream Team - wynik 10:0
4.UKS Kaszub - Sprite - wynik 1:1
5.Dream Team - DDD Klukowa Huta - wynik 2:10
6.Stężycka Huta - UKS Kaszub - wynik 2:2
7.DDD Klukowa Huta - Sprite - wynik 5:2

13 grudnia w Klukowej Hucie odbyły się ostatnie mecze Turnieju Halowej Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Stężyca. Do rozgrywek przystąpiło w sumie 16 drużyn z terenu gminy Stężyca. Z grup wyszło 6 drużyn, które rozegrały mecze 29 listopada i 13 grudnia metodą każdy z każdym.
Od samego początku faworytem tegorocznego turnieju była drużyna Nasz Dach ze Stężycy, i to tej drużynie udało się zdobyć pierwsze miejsce i oczywiście puchar, który wręczył wójt Czesław Witkowski. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna DDD Klukowa Huta, a trzecie miejsce przypadło drużynie Stężycka Huta - te drużyny także otrzymały puchary za poszczególne miejsca . Jak twierdzą sędziowie turnieju poziom walki poszczególnych drużyn był bardzo wysoki, a zaangażowanie zawodników ogromne.

Zapraszamy do obejżenia galerii.