Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku jest miejscem magicznym i nietuzinkowym, położonym w samym sercu Kaszub, u stóp największego wzniesienia na Pomorzu - góry Wieżycy. Oferta Centrum Edukacji skierowana jest w szczególności do rodzin z dziećmi i wycieczek szkolnych. To właśnie dla nich przygotowano niezliczoną ilość atrakcji oraz ciekawe programy edukacyjne, tak aby czas spędzony w tym miejscu na długo utkwił w ich pamięci, pozostając miłym wspomnieniem i ciekawą alternatywą dla szkolnej lekcji historii.

W towarzystwie przewodnika można zwiedzić unikalne w skali świata obiekty, są to m. in.: Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW "Gryf Pomorski", Kaszubski Świat Bajek, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w CEPR jest "Dom do Góry Nogami", cieszący się ogromną popularnością wśród turystów, którzy na własnej skórze mogą odczuć efekty zawirowań błędnika.  Na terenie CEPR znajdują się również takie atrakcje jak: własnoręczny wypiek chleba, samodzielne pieczenie kiełbasek, plac zabaw, sala biesiadna, Park Linowy, Browar Kaszubska Korona oraz wiele innych.

Adres:

Centrum Edukacji i Promocji Regionu