Przejdź do stopki

Izba Regionalna w Zgorzałem

Izba Regionalna w Zgorzałem

Treść

Izba Regionalna w Zgorzałem funkcjonuje przy domu Pani Zyty Górnej, która przewodniczy „Fundacji Izba Regionalna w Zgorzałem”. W skład ekspozycji wchodzą 2 pomieszczenia wystawiennicze z pamiątkami rodzinnymi Pani Zyty, rekwizytami z życia codziennego Kaszubów oraz licznymi nagrodami i odznaczeniami uzyskanymi przez Zytę Górną. Dodatkowo prezentowana jest ekspozycja zewnętrzna z maszynami rolniczymi. Izba Regionalna od 2016 roku zyskała nazwę „Pierwszej Kaszubskiej Mszy Świętej w Wygodzie”. Izba Regionalna powstała z pomysłu Zyty Górnej w 2012 roku a w 2018 roku założyła Fundację Izba Regionalna w Zgorzałem.  

Warto również dodać, że w dniu 10 września 2020 roku na Listę Produktów Tradycyjnych została wpisana w kategorii: Napoje (alkoholowe i bezalkoholowe): „nalewka z truskawki kaszubskiej”.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zapoznać się z historią prezentowaną w Izbie Regionalnej, zapraszamy do kontaktu z Panią Zytą Górną.
Izba Regionalna
ul. Lecha Wałęsy 2, Zgorzałe
 83-322 Stężyca
tel. 885 110 652

Dodatkowe artykułu na temat Izby Regionalnej:

http://gloskaszub.pl/4886/zgorzale-dzieki-niej-mozna-poznac-cale-kaszuby/

http://magazynkaszuby.pl/2016/07/muzeum-nieoczywiste-zgorzalem-wazne-sprawy-pani-zyty/

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/nalewka-z-truskawki-kaszubskiej?fbclid=IwAR2jZ7PJPH5wvE_joFhvVEFtwdLA5JXnlQIkFhjdrKu7mG8HMitOnqJJkS0

Zdjęcia