Przejdź do stopki

Wystawa multimedialna - ,,15 najsłynniejszych obrazów z motywem powstania styczniowego"

Wystawa multimedialna - ,,15 najsłynniejszych obrazów z motywem powstania styczniowego

Treść

Niedziela 22 stycznia obfitować będzie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy  w wydarzenia kulturalne. Tego dnia przypada 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego i to właśnie z tej okazji Biblioteka w Stężycy jako beneficjent programu dotacyjnego biura Niepodległa rozpocznie cykl wydarzeń organizowanych w ramach projektu #KULTuraPOwstania1863.

O godz. 17:00 zapraszamy do biblioteki na otwarcie multimedialnej wystawy i gry interaktywnej „15 najsłynniejszych obrazów z okresu Powstania Styczniowego”. Na specjalnie przygotowanych ekranach dotykowych będzie można obejrzeć m.in. dzieła Jacka Malczewskiego „Wigilia na Syberii”, Stanisława Witkiewicza „Ranny Powstaniec”, Maksymiliana Gierymskiego „Wymarsz Powstańców ze wsi w 1863 r.”, Józefa Chełmońskiego „Epizod z Powstania 1863 roku”.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wykład Pani Agnieszki Cubały - autorki książek historycznych; dwukrotnej laureatki prestiżowej nagrody Klio przyznawanej podczas targów książki historycznej za zasługi dla popularyzacji historii; odznaczonej srebrnym krzyżem zasługi oraz innymi nagrodami za popularyzację tematów historycznych; posiadającej doświadczenie w przygotowaniu i organizacji ekspozycji stałych i wystaw czasowych – m.in. współpraca z Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Polski, Muzeum Regionalnego w Piasecznie.

Wstęp wolny.