Przejdź do stopki

Warsztaty musicalowe 23-27 stycznia

Warsztaty musicalowe 23-27 stycznia

Treść

Czy Wasze dzieci marzą o scenie? Lubią śpiewać? Może po prostu chcą się świetnie bawić? Te warsztaty są właśnie dla nich!

Zajęcia będą podzielone na bloki, przewidziana jest praca indywidualna i grupowa. Uczestnicy stworzą m.in. choreografię do wybranej piosenki. Zajęcia będą się odbywały w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy. Ostatniego dnia warsztatów, w Auli Multimedialnej Biblioteki w Stężycy  odbędzie się występ finałowy. Uczestniczki i uczestnicy, we wcześniej dobranych stylizacjach, zaprezentują swoje umiejętności przez zaproszonymi gośćmi.

 

Wiek uczestniczek i uczestników: 8-12 lat

Termin: 23-27 stycznia w godz. 13:00-17:00 (pięć dni warsztatów, łącznie 20 godzin)
Wielkość grupy: minimum 8 osób, maksymalnie 16 osób

Zakres warsztatów:

  • Praca nad emisją głosu i intonacją
  • Interpretacja tekstu piosenki
  • Zajęcia z dykcji i prawidłowego oddechu
  • Praca z mikrofonem i rekwizytem scenicznym
  • Plastyka ruchu scenicznego
  • Interpretacja monologów i elementarne zadania aktorskie (w tym improwizacja)
  • Zapoznanie z technikami rozluźniającymi – praca z oddechem i wyobraźnią
  • Dobór kostiumów scenicznych

Prowadzący:

Anna Jachimowicz - wokalistka, dyrygent, nauczyciel, kwalifikowany specjalista rehabilitacji zaburzeń głosu;
Absolwentka m.in. dwóch kierunków na Akademii Muzycznej w Gdańsku;
wokalno - instrumentalne umiejętności doskonaliła na licznych kursach i warsztatach oraz uczestnicząc w różnego rodzaju projektach; jako muzyk koncertujący współpracowała z wieloma formacjami oraz osobistościami świata muzyki zarówno klasycznej jak i rozrywkowej; posiada doświadczenie sceniczne również jako aktorka; autorka scenariuszy; laureatka licznych konkursów literackich i poetyckich; od wielu lat prowadząca warsztaty wokalno-instrumentalne, a także wydarzenia muzyczne w różnych miastach Polski; nauczyciel emisji głosu, dyrygent grupy Gospel; nieustannie podnosząca swoje kompetencje w pasji, jaką jest ludzki głos.

Mariusz Czajka – wokalista, pianista, nauczyciel;
Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunkach Wokalistyki Jazzowej i Estradowej oraz Prowadzenia Zespołów Jazzowych i Estradowych, a także Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Akademii Pomorskiej w Słupsku; uczestniczył w wielu warsztatach prowadzonych przez znanych polskich wokalistów; na scenach występuje jako wokalista, aranżer i akompaniator; autor muzyki do tekstów; czynny muzyk koncertujący we współpracy ze znanymi postaciami polskiej sceny; wielokrotnie prowadzący warsztaty wokalno-instrumentalne; nauczyciel wokalistyki.

Więcej informacji i zapisy: biblioteka@gminastezyca.pl, tel. 58 684 33 54

Zapraszamy!