Przejdź do stopki

Otwarcie nowego skrzydła szkoły ZKiW w Stężycy

Otwarcie nowego skrzydła szkoły ZKiW w Stężycy

Treść

W dniu wczorajszym 01.09.2022 r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowego skrzydła szkoły ZKiW w Stężycy stwarzając tym samym nowoczesne miejsce do nauki dla całej społeczności szkolnej.

Budynek zaprojektowano w prostej formie z podpiwniczeniem oraz 3 kondygnacjami nadziemnymi mieszczącymi 10 sal lekcyjnych (matematyczna, fizyczna, chemiczna, biologiczna, geograficzna, historyczna, informatyczna, język polskiego i angielskiego), zaplecze szatniowe, pokoje administracji, gabinety: logopedy, pielęgniarki, psychologa oraz zaplecze sportowe z odnową biologiczną i gabinetem fizjoterapii. Budynek zaprojektowano w taki sposób, aby odpowiednio komponował się z istniejącym budynkiem szkoły tworząc spójny zespół zabudowy. Wejścia do budynków zostały połączone łącznikiem.

Nowe skrzydło wykonano w technologii modułowej drewnianej, która jest energooszczędna i oddychająca. Podpiwniczenie, klatkę schodową oraz szyb windy wykonano w technologii żelbetowej monolitycznej.

Obiekt dzieli się na 4 strefy funkcjonalne: szatniową wyposażoną w 1260 szt. szafek – w piwnicy, administracyjną i fitness na parterze oraz dydaktyczną na I i II piętrze. Sale dydaktyczne zostały wyposażone w nowe pomoce i sprzęt elektroniczny.

Powierzchnia Użytkowa:                             1.424,64m²

Podmioty zaangażowane

Realizacja w formule zaprojektuj i wybuduj - Wykonawca:

Ekoinbud Sp. z o.o. & Firma Budowlana Ekoinbud Sp. z o.o. S.k. z siedzibą w Gdańsku, ul. Geodetów 2.

Dostawcy wyposażenia:

Lucjan Sp. z o.o., ul. Toruńska 39, 86-050 Solec Kujawski

BENER Michał Benka, ul. Wileńska 59B/15, 80-215 Gdańsk

JT MEBEL SP. Z O.O. ul. Gdańska 45, 83-300 Kartuzy

Wartość robót wraz z wyposażeniem: 11 mln zł.