Biblioteka Publiczna w Stężycy zaprasza na Dzień Otwarty

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Stężyca oraz wszystkich sympatyków biblioteki na Dzień Otwarty, który odbędzie się w niedzielę, 13 marca 2022 roku w godzinach 9:00-18:00. Z tej okazji pracownicy przygotowali dla odwiedzających gości szereg atrakcji, które wypełnią czas podczas zwiedzania nowo otwartego obiektu. Dzień Otwarty będzie doskonałą okazją do bliższego zapoznania się z ofertą biblioteki oraz do:

• odwiedzenia strefy dla najmłodszych czytelników, udziału w interaktywnych zabawach i konkursie plastycznym,
  • zapoznania się z cyfrowymi zasobami Społecznego Archiwum Gminy Stężyca udostępnionymi na dedykowanych ekranach dotykowych,
  • obejrzenia występów na żywo oraz audiowizualnych pokazów prezentujących możliwości techniczne nowej auli multimedialnej.

Nowy budynek biblioteki gminnej to przestrzeń 1000 m2, która została w całości zagospodarowana pod działalność Instytucji Kultury. Zmodernizowany i rozbudowany obiekt został dostosowany wyglądem do istniejącej w okolicy zabudowy i jest niewątpliwie atrakcją architektoniczną na mapie Stężycy. Aranżacją wnętrz zajęła się Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie. Wewnątrz budynku znajduje się tradycyjna biblioteka, czytelnia multimedialna, sala audytoryjna ze sceną i infrastrukturą techniczną w najnowszej technologii.

KOMUNIKAT: Podczas Dnia Otwartego w bibliotece odbędzie się kiermasz używanych książek, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. O szczegółach akcji będziemy informować w kolejnych wpisach.

#SolidarnizUkrainą