Spotkanie międzypokoleniowe w Kamienicy Szlacheckiej

W ramach projektów „Kobiety z tradycją ku nowoczesności” oraz „Ja, ty, my...sąsiedzi” współfinansowanych z dotacji gminy Stężyca i Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego Wieżyca w dniu 23 września 2021r. w auli szkolnej w Kamienicy Szlacheckiej odbyło się międzypokoleniowe spotkanie wspominkowe zorganizowane przez stowarzyszenie Kaszubianki. Na spotkanie przybyli mieszkańcy sołectwa Kamienica Szlachecka, przedstawiciele władz gminnych, sołeckich, Ochotniczej Straży Pożarnej, dyrekcja i pracownicy Zespołu Kształcenia i Wychowania. Młodzież zaprezentowała filmiki z przeprowadzonych wywiadów na temat historii związanych z życiem wsi. Kaszubianki przedstawiły krótką część artystyczną oraz przygotowały słodki poczęstunek. Imprezie towarzyszyła wystawa starych zdjęć. Powyższe działania pozwoliły starszym i młodszym przenieść się w przeszłość. Ustarszego pokolenia te wydarzenia wciąż żyją w pamięci.