Gmina Stężyca zakupi respirator dla szpitala w Kościerzynie oraz przekaże pieniądze na rozbudowę tlenowni w kartuskim szpitalu

Gmina Stężyca sfinansuje w całości zakup respiratora dla Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Pieniądze pochodzą z rezerwy zarządzania kryzysowego. Panująca pandemia COVID-19 sprawiła, że są to urządzenia niezbędne do ratowania zdrowia i życia. Choroba w swojej najcięższej odmianie powoduje m.in. niewydolność oddechową. Trzeba liczyć się z najgorszym, ale jeśli uda się uniknąć tego najgorszego scenariusza, sprzęt na pewno się nie zmarnuje.

Pragniemy również poinformować, że Gmina Stężyca wesprze także rozbudowę istniejącego systemu tlenowego. Obecnie system produkcji tlenu kartuskiego szpitala, funkcjonuje na maksymalnej wydajności. Prognozowany wzrost zużycia tlenu, związany z hospitalizacją pacjentów chorych na koronawirusa, stwarza ogromne zagrożenie. W trosce o dobro mieszkańców powiatu kartuskiego podjęto decyzję o zakupie koncentratora tlenu model OXYKON-DUO-190 wraz z systemem napełniania butli i innymi potrzebnymi materiałami.