Przejdź do stopki

XX Mikołajkowy Kiermasz Bożonarodzeniowy w Szymbarku

XX Mikołajkowy Kiermasz Bożonarodzeniowy w Szymbarku

Treść

Dnia 8 grudnia 2019r. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Szymbarku odbył się   jubileuszowy XX  Mikołajkowy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Atrakcji nie brakowało, gdyż można było podziwiać występy małych i dużych członków zespołu Marzebiónczi przygotowanych przez p. Alicję Zdrojewską oraz p. Grzegorza Brylowskiego .

Kaszubi lubią święta  oraz atmosferę wokół  Bożego Narodzenia, więc akcentują to na różne sposoby poprzez  ozdoby, muzykę, śpiew, taniec i drobne gesty. W związku z tym wiele ozdób świątecznych powstało na warsztatach zorganizowanych przez nauczycieli i rodziców z myślą o kiermaszu. Piękną dekorację świąteczną przygotowała p. Justyna Stencel. Każdy pracownik szkoły wykonał sumiennie powierzone zadania, aby uświetnić przebieg imprezy. Zaangażowali się rodzice, którzy między innymi przygotowali pyszne wypieki do kawiarenki, a dodatkową atrakcją była loteria fantowa zorganizowana przez Radę Rodziców z ogromnym zaangażowaniem p. Moniki Wunsz.

Do pomocy włączyli się uczniowie, każdy chciał być potrzebny. Również absolwenci przybyli, aby zagrać w teatrze cieni, w sztuce wyreżyserowanej przez p. D. Bronk pt.„Spędźmy razem te święta”  opracowaną wespół z chórkiem i kołem misyjnym.

Zaprezentowali się  również  soliści z repertuarem kolęd przygotowani przez p. Małgorzatę Grőn oraz  p. Stanisława Zubla.

Jako goście specjalni  niedzielnego popołudnia wystąpili:  Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łapalic,  Dominika Kwiatkowska- uczestniczka I edycji programu "Śpiewajmy razem. All Together Now" oraz  Regionalny Zespół Pieśni i Tańca z Szymbarku. Dodatkową atrakcją wieczoru był pokaz sztucznych ogni.

PODZIĘKOWANIE
Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku, Rada Rodziców oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Szczyt Wieżyca serdecznie dziękują rodzicom i uczniom oraz pracownikom szkoły za zaangażowanie w przygotowanie przedsięwzięcia, a także  sponsorom, których ofiarność umożliwiła organizację Kiermaszu Bożonarodzeniowego.


SPONSORZY

Urząd Gminy Stężyca

 Agnieszka Głębocka - Permanent Make  Up

Kaszubski Sekret Zdrowia Gołubie

Ostrzyce SPA,

Restauracja Biały Miś Wieżyca

Fabryka Porcelany Lubiana

TNT Barbers z Kościerzyny

Firma Daf – Adam Wiatrowski Rzepnica

Gościniec Malinówka z Krzesznej

Ośrodek Wczasów Zdrowotnych  „U zbója” w Gołubiu

Aqua Centrum Kościerzyna

Bazuny Hotel & SPA Kościerzyna,

Muzeum Kolejnictwa Kartuzy

Apteka pod wieżą w Szymbarku

 W-Petrol FW Waldemara Pobłockiego w Gołubiu

 Acrylex z Nowej Sikorskiej Huty

Park Edukacyjny – Egzotyczne Kaszuby

Pizzeria Pepperoni w Stężycy

Stadnina Kolano

Państwo Emilia i Andrzej Cieszyńscy

Cezary Modrzejewski

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Firma Dash Make UP

 

( tekst: R. Mach, K. Pek)