Przejdź do stopki

Ślubowanie pierwszoklasistów w ZKiW w Szymbarku

Ślubowanie  pierwszoklasistów w ZKiW w Szymbarku

Treść

Dzieci z  klasy I  Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku 22 października 2019 r. przeżywały swój wielki dzień – ślubowanie i pasowanie na uczniów.

Uroczystość rozpoczęła część artystyczna. Pierwszaki  wspaniale zaprezentowały  umiejętności recytatorskie, taneczne i muzyczne. Po występie w obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości,  nauczycieli, uczniów klas młodszych i rodziców, w niezwykle podniosłej atmosferze, ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować  szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie dyrektor szkoły Ireneusz Zarach dokonał symbolicznego pasowania na ucznia i złożył pierwszoklasistom życzenia. Pogratulował rodzicom pociech, wręczył dyplomy, legitymacje szkolne i medale.

Było mnóstwo życzeń i prezentów, między innymi od pani Urszuli Ziomkowskiej – inspektora do spraw edukacji w Urzędzie Gminy Stężyca, pani Marii Konkel. Ksiądz proboszcz Grzegorz Fąferko przekazał cukierki dla pierwszoklasistów. Rodzice przybyli w licznym gronie i zorganizowali ”słodkie” przyjęcie dla swoich pociech i zaproszonych gości.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszoklasistom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na  długie lata szkolne.

(Tekst: J. Rybakowska)