Pasowanie uczniów klas pierwszych w ZKiW Kamienica Szlachecka

16 października 2019 odbyła się w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej ważna uroczystość- ślubowanie i pasowanie na ucznia pierwszoklasistów. Pierwszaki ze śpiewem na ustach, w marynarskim klimacie, wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami , sprawnie pokonali tor przeszkód oraz wykonali wszystkie zadania. W obecności zaproszonych gości: zastępcy wójta pani Katarzyny Rynkiewicz, księdza proboszcza Bogdana Drozdowskiego, dzielnicowego Krystiana Wica, policjanta Rafała Ebertowskiego oraz uczniów klas II i III, nauczycieli, Dyrekcji  Szkoły i Rodziców uczniowie złożyli na Sztandar Szkoły uroczyste ślubowanie. Obiecali, że będą pilnie się uczyć , będą szanować innych oraz kochać swoją ojczyznę.  Pani dyrektor Dorota Literska pasowała 28 dzieci na uczniów ,życząc, aby ten szkolny statek stał się dla nich drugim domem. „Gratuluję Wam, Kochani Pierwszoklasiści i bardzo się cieszę, że zasililiście załogę naszego szkolnego statku, którym razem popłyniemy w niezapomniany rejs, odkrywając nowe horyzonty, przeżywając fantastyczne przygody…” Następnie ks. Bogdan Drozdowski poświęcił tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów. Uczniowie przyjęli również wiele życzeń od wszystkich gości oraz otrzymali mnóstwo prezentów. To miłe i ważne wydarzenie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przy wspólnym stole.