Przejdź do stopki

SPOTKANIA KLUBU NESTOR

SPOTKANIA  KLUBU NESTOR

Treść

Ani okres wakacyjny, gorąca pogoda ani jesienne deszcze nie przeszkodziły naszym seniorom w spotkaniach KLUBU NESTOR. Dzisiaj większa porcja zdjęć, bo aż miło popatrzeć jak świetnie bawią się w swoim gronie: wyjeżdżają, gotują, śpiewają z Maestro Bronk i tańczą.

Teraz przygotowują się do jesiennej potańcówki oraz pobierają lekcje tańca tradycyjnego ( reinlandra, poleczkę, walczyka, oberka). W międzyczasie słuchali opowieści o historii, o " Szeptuchach", nawiedzonych miejscach i lokalnych wierzeniach. Działali też artystycznie - malowali i na warsztatach garncarskich wyrabiali naczynia, grali na świeżym powietrzu z Panem Marianem Wnuk-Lipińskim. Klubowicze przypomnieli sobie także gry swojego dzieciństwa - "w kapsle', "w wojnę" i rzucanie scyzorykiem. Na ognisko i spotkanie plenerowe zaprosiła seniorów z NESTORA pani Basia – dobry duch psychologiczny. Pan Kazimierz Żołnowski uczył panie oraz panów przyrządzać krewetki, zupę rybną i ryby w galarecie ( a także smakować przy okazji). Zajęcia z panią Eweliną Karcz przeniosły NESTORÓW w czasie podczas wspominek o młodości i oglądania własnych zdjęć sprzed 20- 50 lat.

Spotkania klubowiczów pozwalają, dzięki udziałowi Gminy Stężyca jako partnera w projekcie " NESTOR – standard wsparcia osób starszych w powiecie kartuskim" na korzystanie z prowadzonych dla seniorów zajęć przez Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy, kolejnego partnera projektu.

zdjęcia : na podstawie KUL Wieżyca