Szymbark- Kaszubski Dzień Rodziny na sportowo

26 maja 2019 r.  w Centrum Rekreacji w Szymbarku po raz kolejny odbył się "Kaszubski Dzień Rodziny na sportowo", podczas którego licznie zgromadzone rodziny  wspólnie spędziły niedzielne popołudnie.

Atrakcji nie brakowało. Wszystkim dopisywały dobre humory. Najmłodsi uczestnicy festynu korzystali z dmuchańców, malowania twarzy i licznych konkurencji sportowych, w których mogli wziąć udział z rodzicami.  Podczas warsztatów edukacyjnych można było zapoznać się z tematyką survivalu pod okiem pana Artura Sikorskiego, natomiast pan Tomasz Narczyński opowiadał o płazach i gadach. Stadnina Kolano przygotowała przejażdżki konne, zaś o dobrą zabawę dbały animatorki z Grupy Szałolin pod kierunkiem pani Oliwii Beling.

Na scenie  umiejętności taneczne zaprezentowała grupa dzieci z klas 0-III pod kierunkiem p. Izabeli  Bach z Centrum Tańca Szczepan. Talentem   wokalnym   zachwyciły zebranych uczennice: Klara Wysocka, Natalia Brzozowska, Klaudia Cybulska oraz Aleksandra Kobiela. Gromkie owacje otrzymali członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Marzebiónczi" działającego przy ZKiW w Szymbarku pod opieką p. Alicji Zdrojewskiej i Grzegorza Brylowskiego. Najwięcej radości wśród młodszej grupy uczestników sprawił pokaz  przygotowany przez strażaków z OSP Szymbark. Chętni mogli zmierzyć się  w strzelaniu strumieniem wody z działka bojowego, poznali bliżej sprzęt i wozy strażackie.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się oczywiście  II Turniej Podwórkowy Piłki Nożnej. Rozgrywki meczowe odbywały się podczas  trwania  festynu i wzbudziły sporo emocji wśród piłkarzy i kibiców. W turnieju wzięło udział 8 drużyn. W kategorii wiekowej 8-10 lat zwyciężyły "Jastrzębie". Królem strzelców został Jan Turzyński, najlepszym bramkarzem - Jakub Wikariusz. W kategorii 11-14 lat zwyciężyła drużyna "Nadmuchana zjeżdżalnia". Tytuł króla strzelców zdobył  Lucjan Wunsz,  a najlepszego  bramkarza Szymon Blok. W ostatniej kategorii wiekowej 15+ zwyciężyło GKS Osiedle. Królem strzelców została Oliwia Bida, zaś najlepszym bramkarzem - Mateusz Wierzba.

Również ważny i ekscytujący  okazał się turniej strzelniczy zorganizowany przez Centrum Wypoczynkowe Gwardii Kaszubskiej ze Stężycy. I miejsce w rywalizacji  zajął Jędrzej Klinkosz, II miejsce- Kacper Laskowski,  a III miejsce- Piotr Skrzypek.

Festyn zorganizowało  Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Szymbarku. Projekt zrealizowano dzięki dotacji Samorządu Gminy Stężyca.

Partnerami przedsięwzięcia byli: Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku, Firma Turystyczno-Handlowa Remus, OSP w Szymbarku, Stadnina Kolano oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku.Nagrody ufundował Urząd Marszałkowski w Gdańsku.

Organizatorzy dziękują  wszystkim za pomoc w przygotowaniu festynu  oraz za obecność i wspólną zabawę.

( M.Wunsz, K.Pek)