wróć

Dobry wynik Oliwii Chmurzyńskiej w Mistrzostwach Polski Biegów Przełajowych

Oliwia Chmurzyńska, uczennica Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie, reprezentowała województwo pomorskie w Finale Krajowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt Biegów Przełajowych rocznika 2003. Awans do finału krajowego wywalczyła w finale wojewódzkim w Człuchowie. Zawody odbyły się w Kamionie na Mazowszu 26 kwietnia 2019 r. Na bardzo wymagającej trasie liczącej 1500 m w terenie leśnym zajęła V miejsce Mistrzostw Polski. Osiągnięty wynik jest jak do tej pory największym sukcesem na szczeblu krajowym.

Oliwia jest zawodniczką SKLA Sopot. Na co dzień trenuje biegi długodystansowe na stadionie w Stężycy i w Sopocie. Posiada w swoim dorobku brązowy medal Mistrzostw Województwa Pomorskiego Młodziczek w biegu na 1000 m. Codzienny trening jest bardzo wyczerpujący, ale w tej dyscyplinie sportu, aby osiągnąć dobry wynik trzeba wybiegać wiele kilometrów.

W Stężycy istnieją bardzo dobre warunki do biegania dzięki powstaniu nowoczesnego stadionu oraz Nadraduńskiego Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego. Obiekty te dają dożo możliwości aktywności zarówno rekreacyjnej jak i wyczynowej. W Stężycy działa bardzo dobrze funkcjonująca grupa biegowa Metrożercy, osiągająca znaczące sukcesy w imprezach biegowych województwa pomorskiego.

Tagi

GALERIA