wróć

Zaproszenie do wspólnego objazdu rowerowego naszej miejscowości

Drodzy Mieszkańcy, Szanowni Radni, Koledzy

zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym etapie audytu polityki rowerowej Stężycy. Po części teoretycznej nadszedł czas na wizję lokalną czyli wspólny objazdu rowerowy naszej miejscowości. Spotykamy się pod budynkiem Urzędu Gminy w sobotę 11 maja 2019 roku o godzinie 10:00 oczywiście z własnymi rowerami.

Przejazd, ma na celu ocenę jakości i komfortu infrastruktury rowerowej. Naoczne sprawdzenia warunków, w których funkcjonuje obecnie ruch rowerowy w naszej gminie umożliwi wypracowanie zestawu rekomendacji: działań potrzebnych  i możliwych do podjęcia w ciągu najbliższych 2 lat by można było jeszcze bezpieczniej i wygodniej poruszać się rowerem. W ciągu 3-4 godzinnej przejażdżki z ekspertami ds. polityki rowerowej spojrzymy na naszą gminę z nowej perspektywy, dokumentując wszelkie interesujące czy wymagające interwencji miejsca. Przejazd będzie obejmował istotne z punktu widzenia polityki rowerowej cele podróży takie jak  dworzec kolejowy, urząd gminy, centrum handlowe, szkoła, osiedla mieszkaniowe itp.

Znane przysłowie mówi, że na rower nie ma złej pogody, bywają jedynie nieodpowiednio do niej przygotowani rowerzyści. Dlatego prosimy o przygotowanie się do jazdy bez względu na warunki atmosferyczne, by ani ewentualny wiatr, upał czy deszcz nie skłonił nas do pozostania w domu. Zakładamy wolne tempo jazdy i częste przerwy umożliwiające omówienie istotnych szczegółów – dlatego zapraszamy do udziału osoby w każdym wieku. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o potwierdzenie udziału u Pani Magdaleny Klasy telefonicznie: 588828982 lub mejlowo: mklasa@gminastezyca.pl.

 

Serdecznie zapraszam,

Wójt Gminy Stężyca

Tagi