Przejdź do stopki

Dzień otwarty ZKiW Stężyca

Dzień otwarty ZKiW Stężyca

Treść

W miniony piątek, 15 marca 2019 roku, drzwi Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy otworzyły się dla wszystkich chcących poznać możliwości, które na co dzień są oferowane uczniom placówki. Punktualnie o godzinie 17.00, w hali widowiskowo sportowej, dyrektor Lucyna Kerlin przywitała wszystkich przybyłych. W swoim wystąpieniu zapoznała rodziców ze specyfiką pracy oraz planami rozwoju szkoły. Następnie można było podziwiać występy małych recytatorów i zespołu „Promyki” oraz zobaczyć pokazowe treningi piłki nożnej i siatkowej. Warto wspomnieć, że uczestniczyli w nich nie tylko obecni uczniowie, ale również absolwenci.

Główną rolę na dniu otwartym szkoły grała czekolada, którą degustowano pod niemal wszystkimi postaciami. To z nią związane były atrakcje i pokazy przygotowane przez nauczycieli. Rodzice wraz z pociechami mogli odwiedzić  Escape Room, wziąć udział w czekoladowym biegu patrolowym, rozwiązywać łamigłówki humanistyczne i matematyczne, nauczyć się kodowania, poznać pracę z matą i tablicą interaktywną, zagrać w słodkie warcaby, popisać się umiejętnościami plastyczno-technicznymi. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz profesjonalnego cukiernika, ale także wystawa przygotowana przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej oraz ekspozycja zabytkowych sprzętów kaszubskich.

Niewątpliwie najbardziej zapamiętana zostanie miła atmosfera tego popołudnia, stworzona zarówno przez kadrę nauczycielską jak i przybyłych gości. Spotkanie pokazało niezwykłą gościnność szkoły i świetną współpracę z rodzicami. Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy dał wyraźny znak, że jest nie tylko miejscem zdobywania wiedzy, ale także świetnej zabawy w serdecznej i przyjaznej atmosferze.

Więcej zdjęć na http://zkiwstezyca.pl