wróć

Szkolny Festyn Świąteczny w Kamienicy Szlacheckiej

W niedzielę 9-tego grudnia szkoła w Kamienicy Szlacheckiej tętniła życiem za sprawą Szkolnego Festynu Świątecznego, który przyciągnął tłumy gości.

Atrakcji nie zabrakło dla nikogo. Ci najmłodsi znaleźli sporo ciekawych zajęć w kącikach plastycznych a ich starsi koledzy, sprawdzali się w różnych konkursach, czy to przy projektowaniu czapki dla św. Mikołaja, czy przy tworzeniu najdłuższego łańcucha choinkowego.

Zapachem świątecznych pierników przyciągał kącik kulinarny, gdzie każdy mógł ozdobić, według własnego pomysłu, wybrane przez siebie ciasteczko. Ci zaś, co jeszcze nie zdążyli, mieli możliwość napisania i wysłania listu do św. Mikołaja.

Na scenie przez cały czas odbywały się występy młodych artystów. Goście mogli podziwiać klasę III w jasełkach oraz posłuchać świąteczne piosenki w wykonaniu zespołu „Iskierki”.

Ogrom radości i śmiechu zafundowali nam uczestnicy konkursu „Wór Mikołaja”.

Rada rodziców zadbała aby nikomu z głodu nie „burczało w brzuchu” i przygotowała kawiarenkę, w której każdy znalazł dla siebie coś pysznego. Ciasta, babeczki, rogaliki i kawa kusiły swym zapachem, a swojski chlebek ze smalcem sprawiał, że każdy na jego widok ocierał cieknącą ślinkę z ust.

Każdy gość mógł zakupić podczas kiermaszu przepiękne ozdoby, stroiki świąteczne, autorstwa naszych dzieci i ich rodziców.

Część z prac wystawiono na licytację, której celem było zebranie pieniążków na potrzeby naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji naszego kiermaszu.

źródło: ZKiW Kamienica Szlachecka

Tagi

GALERIA