Przejdź do stopki

Kiermasz Bożonarodzeniowy w ZKiW Szymbark

Kiermasz Bożonarodzeniowy w ZKiW Szymbark

Treść

W niedzielę, 9 grudnia po raz  osiemnasty  mury Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku  zamieniły się w pełne gościnności i rodzinnej atmosfery miejsce, będące symbolem nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Kiermasz rozpoczął się od uroczystego przemarszu   spod restauracji "Pod wieżą". Korowód prowadzony przez bryczki i wozy drabiniaste, w wesołym nastroju, który wprowadziła  kapela Czarne Koszule, dotarł do szkoły. Uczestnicy spotkania  mogli wziąć  udział w niezwykle atrakcyjnej loterii fantowej przygotowanej przez Radę Rodziców, a także  zaopatrzyć się w oryginalne ozdoby oraz upominki na przygotowanym przez nauczycieli stoisku.  Z kolei na sali gimnastycznej czekali już pierwsi artyści wieczoru. A byli to uczniowie szkoły, którzy wykazali  się  wyjątkowymi talentami. Wystąpili młodzi muzycy przygotowani przez p. Małgorzatę Grön  i p.Mirosławę Hewelt oraz wokaliści szkolnego chóru  "Cudaki" prowadzonego przez p.Grzegorza Brylowskiego. Kiermasz uświetnił swoją obecnością również absolwent szkoły,  Jakub Benet. Zachwycił słuchaczy   śpiewem  angielskich  utworów o tematyce świątecznej. Natomiast taneczny talent udowodnili  członkowie szkolnego Zespołu Pieśni i Tańca "Marzebionczi", który prowadzą nauczyciele:  p. Alicja Zdrojewska i p. Grzegorz Brylowski. Jako niespodziewany gość wystąpił Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Kaszubi" z Kartuz . Kolejną  gwiazdą wieczoru była Dominika Kwiatkowska - wokalistka, która  nagrała  już pierwszą płytę. Warto zaznaczyć, że artystka brała udział w znanym programie muzycznym "Śpiewajmy razem - All Together Now!".Występy zakończył pokaz umiejętności igrania z groźnym żywiołem. Niezwykłych emocji dostarczył bowiem Spartakus - połykacz ognia. Kiermasz zakończył się tradycyjnie  widowiskowymi fajerwerkami.

Niedzielne spotkanie okazało się  nie tylko ucztą dla ducha, ale również dla ciała. Dzięki Cukierni Alicja w Kiełpinie można było  skosztować wyśmienitego tortu, a rodzice uczniów po raz kolejny przygotowali pyszne ciasta, które  obok innych specjałów oferowano w kawiarence.

PODZIĘKOWANIE

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku, Rada Rodziców oraz Lokalna Organizacja Turystyczna  Szczyt Wieżyca serdecznie dziękują sponsorom, których ofiarność umożliwiła organizację Kiermaszu Bożonarodzeniowego.

Organizatorzy wyrażają również wdzięczność rodzicom i   uczniom  za zaangażowanie w przygotowanie przedsięwzięcia.

( tekst: K. Pek, D. Bronk)