wróć

Drugi etap jesiennej edycji Garmin MTB Series 2018 już w najbliższą niedzielę w Stężycy!

W najbliższą niedzielę – 30 września do Stężycy zjadą kolarze ścigający się w ramach Garmin MTB Series 2018 – największego cyklu maratonów kolarstwa górskiego na Pomorzu. Na starcie spotkają się fani dwóch kółek, jak i profesjonaliści walczący o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu. Trasa wyścigu została wytyczona tak, żeby każdy mógł ją pokonać, a na amatorów kolarstwa czekają dwa dystanse: MINI – ok. 28 km oraz MAXI – ok. 56 km.

 

 

Stężyca drugi raz znalazła się na mapie cyklu Garmin MTB Series głównie ze względu na wyjątkowość tego miejsca. To urokliwa miejscowość na Kaszubach, położona w centrum Pojezierza Kaszubskiego, wciśnięta w wąski przesmyk pomiędzy Jeziorem Raduńskim Górnym, a Jeziorem Stężyckim. Trasa stążyckich zawodów jest zdecydowanie najszybsza w cyklu.

 

Trasa wyścigu rozpocznie się asfaltową drogą przy Amfiteatrze w Stężycy, która po kilku kilometrach przeistoczy się w leśną, malowniczą wąską ścieżkę. Kolaże pojadą wzdłuż Jeziora Patulskiego, przed którym będzie na nich czekać techniczny zjazd. W Pierszczewie i Pierszczewku zawodnicy będą mieli do pokonania trudne podjazdy. Następnie zawodnicy pokonają skraj leśnego Rezerwatu Przyrody Ostrzycki Las, który z trzech stron okala Jezioro Ostrzyckie. Zbliżając się do końca pętli wyścigu przejadą przez miejscowości Nowe Czaple i Stare Czaple.

 

Tereny okalające Stężycę, przez które prowadzić będzie trasa drugiego etapu cyklu to idealne miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego. Trasa Garmin MTB Series Stężyca 2018 to przede wszystkim duża ilość wzgórz i morenowych pagórków, a także mnóstwo mniejszych i większych jezior, które zapewniają niezapomniane widoki.

 

Zawody w Stężycy odbędą się po raz drugi. Trasa jest szybsza i mniej wymagająca niż pozostałe w cyklu, dlatego idealnie nadaje się np. na debiut w zawodach MTB. Po rywalizacji sercu Szwajcarii Kaszubskiej na zawodników czekał będzie królewski etap w ramach finałowej edycji w Rumi, który odbędzie się już 6 października.

 

 

Na zawody Garmin MTB Series 2018 nadal można się zapisać wypełniając formularz na oficjalnej stronie zawodów: www.mtbseries.pl. Więcej informacji znajduje się na profilu zawodów na FB: www.facebook.com/mtbseries/

Tagi

GALERIA