wróć

Dzień Humanistyczny

12.06.2018 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Humanistyczny. Dla klas IV-VI zorganizowano konkurs pod hasłem "Kocham Cię Polsko". Wszystko odbywało się na zasadach programu telewizyjnego. Konkurencje, które się odbyły to m.in. licytacje muzyczne, urodzinki, kalambury, poprawna polszczyzna oraz odgadywanie, do czego służą dawne sprzęty/przedmioty. Rozgrywki prowadziła p. Julia Kulwikowska, która doskonale sprawdziła się w tej roli . Ekspertami, którzy oceniali zmagania uczniów zostały panie: Jolanta Treder-Michalska, Agata Kurek oraz Angelika Adamczyk. Atmosfera była znakomita, uczniowie z zaangażowaniem i emocjami podchodzili do wszystkich zadań.
 
Wyniki rozgrywek:
1 MIEJSCE - klasa VIB
2 MIEJSCE - klasa IVD
3 MIEJSCE - klasa VB
 
Klasy I-III szkoły podstawowej również obchodziły Dzień Humanistyczny. Panie Adriana Kulaszewicz, Mariola Kupiecka oraz Aneta Stuba-Wrońska, które zorganizowały ten dzień, poprosiły uczniów, aby byli ubrani w barwy narodowe. Dzieci i wychowawczynie stanęły na wysokości zadania. Pierwszą godzinę wszyscy spędzili w amfiteatrze, gdzie próbowali stworzyć najdłuższą flagę polski. Dzieci chętnie współpracowały przy tym niecodziennym zadaniu. Przez kolejną godzinę dzieci bawiły się na sali gimnastycznej w różne zabawy, m.in. kalambury, rozwiązywanie krzyżówki, wykreślanki wyrazowe czy odgadywanie ukrytego wyrazu. Uczniowie mieli głowy pełne pomysłów i świetnie radzili sobie z każdym zadaniem. To był pracowity dzień. Wszystkim dopisywał bardzo dobry humor. Wszystkie klasy zaprezentowały wysoki poziom umiejętności językowych.
 
Tematy konkurencji wpisały się w obchody Jubileuszu Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzień Humanisty upłynął w bardzo miłej atmosferze, zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy za rok!
 
źródło: ZKiW Stężyca
fot. Honorata Czapiewska
Tagi

GALERIA