Wybrany okres:

O nas

Środa, 9 marca 2016  Informacje z życia ZUKS "Stężyca" - https://www.facebook.com/ZUKSStezyca/

Żeglarski Uczniowski Klub Sportowy Stężyca z udanym debiutem na Mistrzostwach Świata Klasy Cadet

Żeglarski Uczniowski Klub Sportowy Stężyca z udanym debiutem na Mistrzostwach Świata Klasy Cadet Środa, 8 sierpnia 2018 Nasi żeglarze wrócili z Mistrzostw Świata Klasy Cadet organizowanych w Niemczech. Z 28 reprezentantów kraju, aż połowę stanowili zawodnicy z powiatu kartuskiego.

Puchar Kaszub wypływa na morze

Puchar Kaszub wypływa na morze Czwartek, 1 czerwca 2017 Tegoroczna edycja Żeglarskiego Pucharu Kaszub to już trzeci cykl dwudniowych regat rozgrywanych na kaszubskich jeziorach. Po raz pierwszy pucharowe zmagania przeprowadzone zostaną także na morzu. Gospodarzem morskiej odsłony imprezy będzie Kosakowo.

Regaty Pucharu Polski w klasie cadet

Regaty Pucharu Polski w klasie cadet Piątek, 5 maja 2017 W dniach 1-3 maja w stężyckiej marinie wodnej rozpoczął się sezon żeglarski. W regatach udział brało 20 załóg w klasach Cadet, Omega oraz Optymist.

Malwina Walter żeglarzem roku 2016 w Gminie Stężyca

Malwina Walter żeglarzem roku 2016 w Gminie Stężyca Poniedziałek, 9 stycznia 2017 W minioną środę zawodnicy, trenerzy, rodzice i sympatycy klubu spotkali się na spotkaniu świąteczno-noworocznym.

Podsumowanie Pucharu Polski w klasie Omega Standard 2016

Podsumowanie Pucharu Polski w klasie Omega Standard 2016 Poniedziałek, 12 grudnia 2016 W premierowym sezonie załoga POL-275 zajęła 13 miejsce na 72 sklasyfikowane jachty. Wzięliśmy udział w 8 (wszystkich) regatach zaliczanych do Pucharu Polski. Zawody odbyły się w 6 województwach, w drodze przejechaliśmy około 6 tysięcy kilometrów, Nasze Karno tworzyli: Andr

Żeglarski Puchar Kaszub - II etap

Żeglarski Puchar Kaszub - II etap Wtorek, 12 lipca 2016 Bezpośrednio z rejsu po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich zawodnicy ŻUKS Stężyca udali się do Chmielna walczyć w drugiej rundzie Pucharu Kaszub.

ŻUKS Stężyca na obozie żeglarskim - Mazury 2016

ŻUKS Stężyca na obozie żeglarskim - Mazury 2016 Czwartek, 7 lipca 2016 Zawodnicy ŻUKS Stężyca od 24 czerwca do 1 lipca przebywali na wędrownym obozie po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

​III runda Pucharu Polski w klasie Omega - Augustów

Poniedziałek, 6 czerwca 2016 Prognozy wiatrowe na Augustów mówiły o porywach do 4 stopniach w skali Beauforta. W związku z tym na miejsce zwolnione chwilowo przez Pawła Gostkowskiego (90 kg) postanowiliśmy powołać Malwinkę Walter - naszą mistrzynię Optymista (30 kg). Pierwszego dnia silne podmuchy wiatru

II runda Pucharu Polski w klasie Omega

II runda Pucharu Polski w klasie Omega Poniedziałek, 30 maja 2016 Załoga POL-275 w składzie Andrzej Mańczak, Paweł Gostkowski , Daniel Budenas i Justyna Mańczak jako kierownik ekipy na kolejne regaty z cyklu Pucharu Polski udała się do leżącej nieopodal granicy z Czechami Pszczyny.

II Żeglarski Puchar Kaszub

II Żeglarski Puchar Kaszub Piątek, 6 maja 2016 W miniony weekend rozpoczęliśmy sezon żeglarski, którego inauguracja nastąpiła poprzez II Żeglarski Puchar Kaszub o Puchar Jeziora Raduńskiego. W wydarzeniu tym uczestniczyli przedstawiciele powiatu kartuskiego i kościerskiego, na czele z naszymi wychowankami Żeglarskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Stężyca”, jednostki z Gdyni, Gdańska, Olsztyna i Tolkmicka.

Debiut ŻUKS "Stężyca" na szczeblu ogólnopolskim

Debiut ŻUKS Piątek, 29 kwietnia 2016 Zawodnicy ŻUKS Stężyca mają za sobą debiut w Pucharze Polski w Klasie Omega. Inauguracja sezonu odbyła się w Rybniku w dniach 23 i 24 kwietnia.

Gmina Stężyca przedstawia bezpłatną ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży z terenu gminy

Gmina Stężyca przedstawia bezpłatną ofertę  zajęć dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Czwartek, 28 kwietnia 2016 SZKÓŁKA ŻEGLARSKA – Żeglarskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Stężyca” -zapisy u Pana Andrzeja Mańczaka tel:501-501-939 GMINNA FORMACJA TANECZNA JOWITA DANCE STĘŻYCA -zapisy u Pani Jowity Czarneckiej-Tereba tel:603-590-742 GMINNA ORKIESTRA DĘTA -za

Przygotowania żeglarzy do nowego sezonu

Przygotowania żeglarzy do nowego sezonu Poniedziałek, 18 kwietnia 2016 Miniony weekend w naszym klubie miał intensywny przebieg.

Kurs na patent na sternika motorowodnego

Kurs na patent na sternika motorowodnego Środa, 6 kwietnia 2016 Termin kursu motorowodnego 16 i 17 kwietnia 2016

Nabór do szkółki żeglarskiej

Nabór do szkółki żeglarskiej Czwartek, 24 marca 2016 Przypominamy rodzicom że zajęcia dla dzieci uczęszczających do szkół na terenie gminy są darmowe.

Nowy sezon żeglarski na Marinie w Stężycy

Nowy sezon żeglarski na Marinie w Stężycy Środa, 23 marca 2016 Żeglarski Uczniowski Klub Sportowy „Stężyca” rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu żeglarskiego. Stężycka Marina przechodzi porządki wiosenne, a wychowankowie klubu czekają na pierwsze wodowania łodzi. Dodatkowo prowadzone są starania w kwestii doposażenia i renowacji sprz