II miejsce Raduni Stężyca w Turnieju Jubileuszowym w Baninie

II miejsce Raduni Stężyca w Turnieju Jubileuszowym w Baninie Czwartek, 21 września 2017 Drużyny Raduni Stężyca roczników 2009/10 brały udział w Turnieju Jubileuszowym w Baninie. Do zawodów przystąpiło 9 drużyn w tym dwie nasze. I zespół zajął drugie miejsce z 18 pkt. zaś II drużyna 5 z 12 pkt.

Awanse nauczycieli z gminy Stężyca

Awanse nauczycieli z gminy Stężyca Czwartek, 14 września 2017 17 nauczycieli pracujących w szkołach Gminy Stężyca odebrało awanse zawodowe. Ośmiu pedagogom Wójt Gminy, Tomasz Brzoskowski wręczył akty nadania na stopień nauczyciela mianowanego i dziewięciu na stopień nauczyciela dyplomowanego.

Nauka języka angielskiego w Stężycy

Nauka języka angielskiego w Stężycy Środa, 13 września 2017 Szkoła Języków Europejskich UNIVERSUS przeprowadza nabór chętnych na naukę języka angielskiego w Stężycy. Kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

DOBRE KSIĄŻKI I KAWA

DOBRE KSIĄŻKI I KAWA Wtorek, 12 września 2017 GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W STĘŻYCY ZAPRASZA  NA SPOTKANIE Z PANIĄ ZOFIĄ STANECKĄ, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DN 25.09.2017R. O GODZ.

Przyjedź do Gołubia i zachwyć się pięknem Kaszub!

Przyjedź do Gołubia i zachwyć się pięknem Kaszub! Poniedziałek, 11 września 2017 Węzeł integracyjny w Gołubiu to miejsce dla każdego. Można tam odpocząć, zachwycić się pięknym widokiem Kaszub oraz wyruszyć w przejażdżkę rowerowa po Gminie Stężyca.

Dożynki Powiatu Kartuskiego

Dożynki Powiatu Kartuskiego Poniedziałek, 4 września 2017 Wyniki powiatowego konkursu Piękna Wieś

czytaj wszystkie wiadomości

Promenada im. ks. Konrada Lubińskiego wraz z Mariną Wodną

Promenada im. ks. Konrada Lubińskiego wraz z Mariną Wodną Środa, 17 lutego 2016 Promenada im. ks. Konrada Lubińskiego wraz z Mariną Wodną tworzy przestrzeń publiczną o wybitnych walorach krajobrazowych. Wejście na promenadę jest od ul. Jana III Sobieskiego, którą to dotrzeć można do samej mariny. Łączna długość ok. 800 m konstrukcji nadwodnej,...

Nadraduńskie Centrum Turystyczno-Rekreacyjne

Nadraduńskie Centrum Turystyczno-Rekreacyjne Środa, 17 lutego 2016 Nadraduńskie Centrum Turystyczno-Rekreacyjne to inwestycja zlokalizowana nad brzegiem Jeziora Raduńskiego Górnego. Obszar całego kompleksu obejmuje teren o powierzchni ok. 10 ha. Park turystyczno-rekreacyjny został podzielony na pięć stref:

Kościół pw. Św. Katarzyny w Stężycy

Kościół pw. Św. Katarzyny w Stężycy Środa, 17 lutego 2016 Konsekracji obecnego kościoła dokonał, pochodzący ze Stężycy biskup sufragan warmiński, Michał Remigiusz Łaszewski. W XVI wieku parafia była ważnym ośrodkiem kultu. Najświętszego Serca Pana Jezusa w dawnej diecezji kujawskiej. Świadczy o tym dokument erekcyjny wydany 16 września...

Dwór szlachecki w Sikorzynie

Dwór szlachecki w Sikorzynie Czwartek, 18 lutego 2016 Dwór szlachecki w Sikorzynie, gniazdo rodowe Sikorskich – herb Cietrzew i Wybickich – herbu Rogala.

Kościół pw. Św. Józefa w Wygodzie

Kościół pw. Św. Józefa w Wygodzie Środa, 17 lutego 2016 Kościół wygodzki został wzniesiony w latach 1913 - 1914. Budynek w stylu neobarokowym zbudowany jest na planie krzyża łacińskiego. Wykonany z czerwonej cegły, uwieńczony 32 metrową wieżą. Na zewnątrz kościół otoczony jest murem. Fronton nad wejściem do kościoła zdobi

Wieża Widokowa im. Jana Pawła II

Wieża Widokowa im. Jana Pawła II Środa, 17 lutego 2016 Szczyt Wieżyca to najwyższe wzniesienie liczące 328,6 m n.p.m. Jest to najwyższe wzniesienie nie tylko na Kaszubach i Pomorzu ale całej rozległej Nizinie Europejskiej od Uralu po Pireneje.

Ogród Botaniczny w Gołubiu

Ogród Botaniczny w Gołubiu Środa, 17 lutego 2016 Ogród Botaniczny w Gołubiu jest członkiem Rady Ogrodów Botanicznych w Polsce. Należy do Polskiego Towarzystwa Ogrodów Botanicznych.  Ogród powstał w 1971r zajmuje powierzchnię 2,12 hektara. Usytuowany jest na skarpie wyższej terasy rynny pojezierzach Jeziora

Izba Regionalna w Zgorzałem

Izba Regionalna w Zgorzałem Wtorek, 6 września 2016 Izba Regionalna w Zgorzałem funkcjonuje przy domu Pani Zyty Górnej, która przewodniczy „Stowarzyszeniu Kobiet Zgorzałego”

czytaj wszystkie wiadomości