Umowa na dofinansowanie zestawu narzędzi hydraulicznych dla OSP Gołubie

Gmina Stężyca w ostatnim czasie podpisała umowę z Wojewodą Pomorskim Dariuszem Drelichem na dofinansowanie zakupu narzędzi hydraulicznych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w wysokości 80.000,00 zł. Pozostałą kwotę na ten cel w wysokości około 20.000,00 zł zabezpieczona zostanie w budżecie Gminy Stężyca. Narzędzia te posłużą w celu zapewnienia gotowości bojowej jednostki oraz podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Stężyca. Zestaw narzędzi hydraulicznych przeznaczony jest na potrzeby ratownictwa technicznego. Narzędzia wykorzystywane będą przed wszystkim podczas wypadków komunikacyjnych, jak również do zapewnieniu dostępu w różnych sytuacjach np. otwieranie krat, czy otwieranie zablokowanych drzwi. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.