Pokazy naukowe w Auli Multimedialnej Biblioteki w Stężycy

Bulgoczące, kolorowe mikstury, dymiące naczynia laboratoryjne, kontrolowane wybuchy i podpalenia, a na deser pyszne lody truskawkowe. Tak wyglądała miniona sobota w bibliotece w Stężycy, do której ze specjalnie przygotowanymi pokazami naukowymi dla najmłodszych przyjechało Centrum Edukacji Smart_Lab z Gdańska.

Podczas trzech seansów dzieci i młodzież z terenu gminy miały okazję wziąć udział w mrożących krew w żyłach eksperymentach, magicznych pokazach chemicznych oraz degustowały smakołyki kuchni molekularnej. Trzy ekstremalne widowiska były wprowadzeniem do zaplanowanego w okresie od marca do grudnia (z wyłączeniem wakacji) cyklu warsztatów edukacyjnych. Zajęcia z podziałem na grupy wiekowe (klasy 0-3 oraz 4-7) będą się odbywały raz w miesiącu, w czwartki w bibliotece w Stężycy.

O szczegółach oferty i zapisach organizator – Gminna Biblioteka Publiczna w Stężycy  będzie informować na bieżąco w mediach społecznościowych oraz w mediach gminnych.

Wydarzenie sfinansowano ze środków Gminy Stężyca.

Zdjęcia: Arekfoto.pl