Gminna Biblioteka Publiczna w Stężycy zaprasza na #OdysejęKaszubską2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Stężycy zaprasza na #OdysejęKaszubską2022.

Gminna Biblioteka Publiczna im. dr. A. Majkowskiego w Stężycy w ramach programu „EtnoPolska 2022 otrzymała ze środków Narodowego Centrum Kultury dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł na realizację projektu #OdysejaKaszubska2022 .

Głównym założeniem projektu jest pielęgnacja tożsamości kulturowej wśród mieszkańców Gminy Stężyca poprzez realizację szeregu imprez i warsztatów związanych z kaszubską tradycją i sztuką.

W ramach programu Biblioteka w Stężycy wraz z partnerami zorganizuje:

• warsztaty malowania na szkle prowadzone przez znaną artystkę ludową Panią Alicję Serkowską z Kartuz;
  • warsztaty tradycyjnego haftu kaszubskiego w odniesieniu do współczesnych trendów mody w stylu folk prowadzone przez Panie z KGW Stężyca;
  • wycieczkę do pracowni ceramiki kaszubskiej Neclów w Chmielnie, zwiedzanie muzeum i warsztaty garncarstwa;
  • wieczór przy ognisku z poczęstunkiem i kaszubską muzyką na żywo;
  • dzień otwarty na dziedzińcu biblioteki gdzie odbędzie się pokazowe wyplatanie wieńca dożynkowego, głośne czytanie legend kaszubskich połączone z quizem dla najmłodszych z nagrodami, wystawa lokalnego rękodzieła, występ kaszubskiego twórcy ludowego, Pana Tadeusza Makowskiego z Chmielna, pokazy zażywania tabaki, warsztaty tworzenia instrumentów ludowych "diabelskie skrzypce". Tego dnia odbędzie się też piknik z mini warsztatami kulinarnymi z kaszubską truskawką w tle i stoiskami pełnymi lokalnych specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Stężyca.

Harmonogram wydarzeń >>> https://tiny.pl/96nz9

Zapisy na warsztaty w bibliotece i pod numerem telefonu: 58 684 33 54

Obowiązują limity miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem zapisów jest posiadanie konta czytelnika.