Brawa dla gimnazjalistów z Szymbarka

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Szymbarku: Eryk Blok, Paweł Pek i Wiktor Zieliński, reprezentując naszą gminę w powiatowych  eliminacjach  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, zajęli zaszczytne II miejsce. Jesteśmy z Was dumni!

Celem turnieju jest podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. W rywalizacji wzięło udział  8 szkół gimnazjalnych z powiatu kartuskiego. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego,  rozwiązując testy wiadomości.  Zaprezentowali też umiejętności jazdy na rowerze , przejeżdżając wyznaczoną trasę w Miasteczku Ruchu Drogowego oraz pokonując przygotowany tor przeszkód, który składał się z sześciu elementów. Uczestnicy musieli sobie również poradzić z zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

źródło: ZKiW Szymbark