Przejdź do stopki

Piąty medal Raduni Stężyca w Lotos Griffin Cup

Treść

W sobotę 17 lutego 2018 roku w hali w Stężycy został rozegrany kolejny turniej piłki nożnej z cyklu Lotos Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosława Michalskiego. Tym razem w szranki stanęło 12 zespołów z rocznika 2008. Znakomicie spisali się w nim po raz kolejny piłkarze Raduni Stężyca, którzy wywalczyli 5 już medal dla swojego klubu w tych rozgrywkach. Zespoły zostały rozlosowane do trzech czterozespołowych grup. Piłkarze Raduni Stężyca trafili do grupa A, gdzie na inaugurację zremisowali z Kaszubią Studzienice 0:0, następnie pokonali Lidera Rychnowy 4:0,  a w ostatnim meczu grupowym zremisowali z Gryfem Słupsk 1:1 uzyskując w ten sposób wyjście z grupy A do fazy pucharowej turnieju.  W ćwierćfinale Raduniacy wygrali z Pogonią Lębork 1:0, a w półfinale ulegli U 2 Bytów 4:0. W małym finale piłkarze Raduni wygrali z Gryfem Słupsk 4:1 zdobywając w ten sposób brązowe medale Lotos Griffin Cup. Zwycięzcą rozgrywek został zespół Bałtyku Gdynia, który w finale turnieju pokonał U 2 Bytów 3:1. Najlepszym bramkarzem rozgrywek wybrany został Nikodem Orlikowski z Raduni Stężyca. Medale, puchary oraz nagrody rzeczowe wręczał wiceprezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Maciej Wierzbowski. Radunia wystąpiła w składzie: Nikodem Orlikowski, Oliwier Diks, Wiktor Naczk, Hubert Skorowski, Igor Kukliński, Kacper Kobiela, Aleksander Meier, Jakub Dułak, Szymon Mejer i Maksymilian Ciechanowski.