Unia Europejska zainwestuje w turystykę w Pomorskim

W poniedziałek 11 grudnia br. w Sali Jazzowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski oraz członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski podpisali umowy z włodarzami pomorskich gmin, na mocy których projekty otrzymają unijne dofinansowanie.

Umowy dotyczyły trzech tematów: nowych tras rowerowych, infrastruktury szlaków kajakowych, budowy i rozbudowy portów, przystani żeglarskich oraz pomostów cumowniczych. To wszystko powstanie dzięki projektom, które decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego otrzymały dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dzięki podpisaniu tej umowy Gmina Stężyca otrzyma dofinansowanie na budowę pomostów w miejscowości Stężyca, Borucino i Zgorzałe oraz już wybudowanego w Gołubiu. Poprzez realizacje projektu możliwe będzie udostępnienie szlaków wodnych dla kajakarzy i zapewnienie im bezpieczeństwa mającą na celu rozbudowę i poprawę standardu infrastruktury turystycznej, w szczególności kajakowej, a także udostępnienie kajakarzom dziedzictwa kulturowego i naturalnego w obszarach położonych wzdłuż pomorskich rzek, w tym rzeki Raduni i szlaku Jezior Raduńskich.