Kolejne dobre starty lekkoatletek z Klukowej Huty

Dziewczyny z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie regularnie trenują bieganie i biorą udział w biegach organizowanych w miejscowościach powiatów kaszubskich. Paulina Trela, Ania Trela oraz Oliwia Chmurzyńska udanie reprezentują naszą szkołę w cyklu biegów Małe Kaszuby Biegają. Do tej pory odbyło się 8 biegów na wymagających trasach w Piaśnicy, Kartuzach, Sierakowicach, Gniewinie, Wdzydzach, Przodkowie, Bąkowie oraz Somoninie. Każda z dziewcząt staruje w innej kategorii wiekowej. Ania biega w roczniku 2005, Paulina w roczniku 2004 (obie na dystansie 800 metrów) natomiast Oliwia w połączonych rocznikach 2003-2004 na trasie liczącej 1200 metrów. Najczęściej na podium staje Paulina, utrzymując się za każdym razem w czołówce biegów. Wszystkie dziewczyny są w czołówce klasyfikacji generalnej cyklu.

Poza rywalizacją w MKB biegaczki startują także w wielkich imprezach biegowych. 17 września odbył się II Bieg Arasmusa w Kiełpinie, jeden z większych biegów w woj. pomorskim. W kiełpińskim biegu wszystkie stanęły na podium. Ania Trela zajęła w swojej kategorii w biegu na 900 metrów drugie miejsce, Paulina Trela ukończyła bieg na drugim miejscu a Oliwia Chmurzyńska na trzecim. Obie biegły na dystansie 1200 metrów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!