wróć

Ochotnicy ze Zgorzałego najlepsi w gminnym sporcie pożarniczym

 

18 drużyn pożarniczych stanęło w szranki o tytuł najsprawniejszej ekipy w gminie Stężyca. Wśród druhów czynnych w tym roku triumfowali ochotnicy ze Zgorzałego, którzy nie tylko zwyciężyli w klasyfikacji generalnej w konkurencjach regulaminowych, ale także okazali się bezkonkurencyjni w pozaregulaminowym ćwiczeniu alarmowo-bojowym.

Na stadionie w Szymbarku w sobotnie popołudnie rozegrano zawody w sporcie pożarniczym drużyn OSP z terenu gminy Stężyca. W sumie w rywalizacji wzięło udział 18 teamów, w tym sześć członków czynnych oraz 12 młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Ochotnicy tradycyjnie zmierzyli się w musztrze, sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. W klasyfikacji generalnej wśród członków czynnych puchar zwycięzców wznieśli druhowie ze Zgorzałego, którzy również triumfowali w pozaregulaminowym ćwiczeniu alarmowo-bojowym.

Niemniej emocji dostarczyła rywalizacja młodzieżowych drużyn pożarniczych. Spośród drużyn męskich zarówno w grupie 12-15 lat, jak i 15-18 lat zwyciężyli chłopcy z OSP Kamienica Szlachecka. W przypadku drużyn żeńskich w kategorii wiekowej 12-15 lat triumfowały dziewczęta z OSP Nowe Czaple, zaś wśród ich starszych koleżanek MDP z OSP Stężyca.

Źródło na stronie http://kartuzy.info/wiadomosc,31463,Ochotnicy-ze-Zgorzalego-najlepsi-w-gminnym-sporcie-pozarniczym.html

Tagi

GALERIA