Festyn Rodzinny w Klukowej Hucie

W niedzielę 28 maja 2017r. w Klukowej Hucie odbył się XIV Festyn Rodzinny. Słońce towarzyszyło nam od rana, a wśród zgromadzonych panowała równie ciepła, radosna i rodzinna atmosfera. Festyn jest coroczną imprezą, która integruje społeczność Klukowej Huty i nie tylko. Podczas festynu rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Plastyczny „Moja Mała Ojczyzna – Zagroda Kaszubska”, nad którym patronat mieli: Wójt Gminy Stężyca i Starosta Kartuski. Sporą liczbę uczestników skupił również konkurs „Ja też mam talent”. Ponadto w programie były między innymi:

-  bieganie w piłce na wodzie

-  kącik przedszkolaka

-  konkursy rodzinne

-  występy artystyczne uczniów

-  dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci

- mała gastronomia zorganizowana przez Radę Rodziców oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Klukowej Hucie, a także wiele innych atrakcji.

Impreza jest organizowana jako wspólne przedsięwzięcie Zespołu Kształcenia
i Wychowania w Klukowej Hucie, Rady Rodziców, Rady Sołeckiej i Samorządu Uczniowskiego

Sprawozdanie z Konkursu Powiatowego "Zagroda Kaszubska"

Na konkurs wpłynęło 60 prac wykonanych przez uczniów powiatu kartuskiego.

Komisja konkursowa  w składzie:
Honorata Kuziemkowska
Krystyna Śliwińska
Karolina Hinca
Lidia Wiedemann

Komisja konkursowa  przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę tradycyjność i orginalność  wykonania zagrody kaszubskiej, kolorystykę , materiały i technologię wykonania, ogólne wrażenie estetyczne, samodzielność wykonania pracy oraz kierując sie kryteriami określonymi w regulaminie konkursu, postanowiła przyznać następujące miejsca:

- w kategorii przedszkola i kl.0
Amelia Wenta  (Borek Kamienny)
Maksymilian Przytarski( Klukowa Huta)
Anna Przytarska ( Klukowa Huta)
Zofia Wolska ( Klukowa Huta)
Karolina Dułak (Stężyca)
Eliza Biernat ( Egiertowo)

Aleksander Dolny (Klukowa Huta)
Martyna Hinca (Klukowa Huta)
Karolina Hinc (Węsiory)

- W kategorii klas I- III
Michalina Stenka ( Klukowa Huta)
Borys Seniuś (Egiertowo)
Kacper Wenta (Tuchlino)
Natalia Syldatk (Tuchlino)
Izabela Kitowska (Kolonia)
Patryk Kwidziński (Kolonia)
Julia Koszałka (Tuchlino)
Aleksandra Hinca (Stężyca)
Pola Hubeny (Kartuzy)

-W kategorii klas IV-VI
Damian Wilkowski (Egiertowo)
Kinga Kuziemkowska (Stężyca)
Natalia Hinc (Klukowa Huta)
Mikołaj Romanowicz (Pomieczyńska Huta)
Agata Puckowska (Pomieczyńska Huta)

Wyróżnienia:
Paweł Szadach (Egiertowo)
Beata Skierka ( Stężyca)
Kinga Kąkol (Egiertowo)
Dominika Aszyk (Egiertowo)
Paulina Stencel ( Klukowa Huta)

-W kategorii gimnazjum

Szymon Ruszkowski(Tuchlino)
Dawid Kulas (Sulęczyno)
Katarzyna Walkusz (Sierakowice)
Natalia Woźniak( Sierakowice)

Wyróżnienia:
Łukasz Bigus (Sulęczyno)
Paweł Hinca ( Stężyca)

Jury i organizatorzy dziękują dzieciom za wykonanie pięknych prac przestrzennych. Słowa podziękowania kierują do wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce podczas festynu rodzinnego w Klukowej Hucie. Dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez : Gminę Stężyca, Starostwo Powiatowe w Kartuzach,  Radę Rodziców przy ZKiW Klukowa Huta, Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, Farwa,  Potraccy" Pracownia pod Aniołami", Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Zakład Ogólnobudowlany Kuziemkowski Zbigniew , a słodycze ufundowała Fabryka Czekolady "Bałtyk". Laureaci byli bardzo zadowoleni z nagród, a cukierki Dulio i czekolada truskawkowa były rewelacyjne.