XXXIV WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ

15 marca 2017 roku w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy odbyły się  eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji  Polskiej.  Do zmagań przystąpiło 35 uczniów. Rywalizowali  w czterech kategoriach wiekowych. Ich popisy oceniała komisja w składzie:
Dominika Ringwelska (przewodnicząca) , Gabriela Formela (członek), Marek Cygert (członek).
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników ogłoszono werdykt. Klasyfikacja przedstawiała się następująco:
 kategoria klas I-III :
I miejsce – Oliwia Daleka z ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej
II miejsce – Michał Myszk z ZKiW w Gołubiu
III miejsce – Paula Jakusz z ZKiW w Szymbarku
Wyróżnienia – Alicja Brzezińska z ZKiW w Gołubiu
                        – Wiktor Konkol z ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej
 kategoria klas IV-VI:
I miejsce – Anna Łyczko z ZKiW w Stężycy
                        – Milena Socha z ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej
 kategoria  gimnazjum:
I miejsce –Anna Sadowska z ZKiW w Stężycy
II miejsce– Marta Kurszewska z ZKiW w Szymbarku
III miejsce – Damian Fularczyk z ZKiW w Gołubiu
Wyróżnienia – Natalia Zdrojewska z ZKiW w Stężycy
                        –  Julia Szlagowska z ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej                                                                                                                                                         kategoria  poezji śpiewanej:
I miejsce  – Patrycja Klinkosz z ZKiW w Szymbarku
II miejsce – Kornelia Lica z ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej
Wyróżnienia – Aneta Dawidowska z ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej
                        – Izabela Sadowska z ZKiW w Gołubiu.

Konkurs przebiegał w miłej i życzliwej atmosferze. Zwycięzcy   otrzymali atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Wójta Gminy Stężyca Pana Tomasza Brzoskowskiego.  Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 23 marca 2017r. o godzinie 10.30 w sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury !