Zebrania strażackie w Gminie Stężyca

Trwa cykl spotkań sprawozdawczych w jednostkach ochotniczych straży pożarnych na terenie Gminy Stężyca.

11 lutego członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołubiu spotkali się, by podsumować miniony rok, natomiast 18 lutego oceny ubiegłorocznej działalności dokonali strażacy ze Stężycy.

Strażacy w Gołubiu w 2016 roku interweniowali 36 razy w tym 7 razy wyjeżdżali do pożaru, 4 razy do wypadku, 2 raz do uszkodzeń spowodowanych wichurą, 22 razy uczestniczyli w innych różnych akcjach. Odnotowali też jeden alarm fałszywy.

Natomiast ochotnicy ze Stężycy interweniowali 66 razy, przy czym w 12 przypadkach gasili pożary, a w 54 brali udział przy miejscowych zagrożeniach: 11 razy pomagali w wypadkach, 2 razy interweniowali z powodu wichury, 41 razy w innych różnych akcjach.

Podczas zebrania w Stężycy wyróżniono zasłużonych druhów.

Lista odznaczonych strażaków:
Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej  Polskiej w Gdańsku SREBRNYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA odznaczona została:

- dh Danuta Trun

BRĄZOWYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA odznaczeni zostali:

- dh Stanisław Gruba

- dr Artur Piechowski

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Kartuzach odznaką „STRAŻAK WZOROWY” odznaczeni zostali:

- dh Jarosław Gołąbek,

- dh Michał Stefanowski,

- dh Krzysztof Młyński,

- dh Piotr Hinca.
Działalność strażaków w poszczególnych jednostkach nie ograniczała się jedynie do akcji ratowniczych. Ochotnicy podnoszą swoje kwalifikacje i umiejętności, dbają o sprzęt i remizę, propagują zasady bezpieczeństwa wśród najmłodszych, a także aktywnie działają na rzecz miejscowej społeczności.
Podczas spotkania przedstawiono też plany na kolejny rok działalności.

Kolejne zebrania strażackie odbędą się:, OSP w Nowych Czaplach – 25 lutego, godz. 18.00 – Strażnica OSP w Nowych Czaplach, OSP Zgorzałe – 4 marca, godz. 18.00 – Strażnica OSP Zgorzałe