Dawid Michor przenosi się do SMS-u Stężyca

Dawid Michor stosunkowo szybko zakończył swoją sportową karierę i zajął się pracą trenerską. W sezonie 2014/2015 wraz ze Spartą Warszawa zdobył wicemistrzostwo Polski kadetek. W kolejnych sezonach związany był z Legionovią Legionowo, w barwach której jako pierwszy trener lub asystent pierwszego trenera sięgał po kolejne laury w kategoriach młodzieżowych. Prowadził dziewczyny z Legionowa do złotego medalu w kategoriach młodziczek, kadetek i juniorek. W obecnych rozgrywkach Dawid Michor był członkiem sztabu szkoleniowego Wisły Warszawa, która wywalczyła wicemistrzostwo I ligi, w finale przegrywając z Jokerem Świecie. Ale w barażach o prawo gry w Lidze Siatkówki Kobiet pokonała KSZO, dzięki czemu zyskała możliwość gry w elicie.

Michor postanowił jednak nie zostawać w stolicy. Chce nadal pracować z młodzieżą, dlatego podjął decyzję o przenosinach do SMS-u Stężyca. – Jestem bardzo zadowolony, że będę mógł uczestniczyć w tak dużym projekcie jakim jest siatkówka dziewcząt w Wierzycy 2011 Stężyca. Powstała Szkoła Mistrzostwa Sportowego, która będzie blisko współpracować z klubem i oferować sportowcom dobre warunki do pracy. Wiem, że tutaj każda zawodniczka będzie miała zapewnione profesjonalne warunki do prawidłowego rozwoju. Chcę pomóc w szkoleniu zawodniczek. Jestem przekonany, że dzięki wspólnej pracy już niedługo SMS Stężyca będzie jedną z najlepszych Szkół Mistrzostwa Sportowego w Polsce – skomentował Dawid Michor, który odniósł się także do położenia Stężycy. – Jestem oczarowany gminą Stężyca. Są w niej przepiękne jeziora, lasy, ścieżki rowerowe, marina wodna, a nawet stoki narciarskie. Wszystko to leży w pobliżu Trójmiasta, co niewątpliwie jeszcze bardziej podkreśla atrakcyjność położenia szkoły w Stężycy – zakończył nowy trener SMS-u w Stężycy.