Wiadomości

Dwa kolejne zwycięstwa juniorek Wieżycy
Środa, 27 grudnia 2017

Trwa dobra passa siatkarek Wieżycy. Po zajęciu drugiego miejsca w lidze kadetek, oraz awansie do najlepszej szóstki młodziczek, również juniorki Wieżycy kontynuują serię zwycięstw. W tej najstarszej kategorii rozgrywkowej o mIstrzostwo Pomorza, aktualnie zajmują drugą pozycję z imponującym bilansem jedenastu zwycięstw i jednej porażki. W ubiegłym tygodniu gładko pokonały w Słupsku Czarnych 3:0. W ostanim meczu zrobiły sobie prezent świąteczny wygrywając z APS-em Rumia I - zespołem występującym w II lidze kobiet. Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla stężyczanek, które mimo dobrej gry uległy akademiczkom z Rumii 22:25. Drugi set to znowu splot niekorzystnych wydarzeń i wysokie prowadzenie APS-u, jednak po czasie trenera Macieja Stefanowskiego zespół zaczyna odrabiać straty i wygrywa tę partię 25:22. Trzecia odsłona tego meczu to bezbłędna i skuteczna gra zawodniczek Wieżycy i wysoka wygrana 25:10. Czwarty set bardzo wyrównany, zakończony perfekcyjną kiwką rozgrywającej Wieżycy Pauliny Plichta, która w ten sposób przypieczętowała zwycięstwo 26:24 i całym meczu 3:1.
Cały zespół zasługuje na pochwałę, wszystkie zawodniczki zaprezentowały wysokie umiejętności i charakter.
Zespół wystąpił w składzie: Andzelika Stencel-kap., Paulina Plichta, Karolina Domaschke, Julia Kneba, Helena Kozikowska, Klaudia Bronk, Magda Majewska, Aleksandra Cybula, Kinga Stanisławska, Aleksandra Laska, Weronika Kiedrowska, Sara Formela, Angelika Wiedemann, Adriana Stencel.