GKS Wieżyca 2011 Stężyca zwyciężyła w X Międzynarodowym Turnieju „Troyan Cup”

Już od dziesięciu lat w Chmielnie możemy oglądać siatkówkę żeńską na najwyższym poziomie. W tym roku podczas jubileuszowej edycji tego popularnego turnieju w Polsce gościliśmy również siatkarki ze Słowacji. W chmieleńskim turnieju wzięło udział osiem zespołów: sześć juniorskich U18 (Orzeł Elbląg/Malbork, Truso Elbląg, Enea-Energetyk Poznań, APS Rumia, MKS Nove Mesto, GKS Wieżyca 2011 Stężyca (J) i dwa młodsze zespoły kadetek U16 (Gedania Gdańsk i GKS Wieżyca 2011 Stężyca (K)). Rozgrywki stały na wysokim poziomie a o wyrównanej rywalizacji może świadczyć to, że  większość meczy kończyło się tae-brekami. Młode siatkarki ze Stężycy wygrały wszystkie spotkania pokonując w fazie grupowej Truso Elbląg, Nove Mesto, Energetyk Poznań w półfinale Gedanię Gdańsk a finale Orła Elbląg 2:1 (25:23; 23:25; 15:13). Mecz finałowy był ozdobą całego turnieju. Przed meczem faworytem były starsze koleżanki z Elbląga - (zespół powstał z połączenia dwóch klubów Orła Elbląg i Atomu Malbork i będzie występował w II lidze kobiet). Siła i doświadczenie były więc po stronie elbląsko-malborskich siatkarek, jednak zespół Macieja Stefanowskiego ambicją i wolą walki zwyciężył ku radości licznie zgromadzonych kibiców ze Stężycy.  W meczu o trzecie miejsce Gedania uległa Truso Elbląg. Do Stężycy trafiły też nagrody indywidualne Paulina Plichta i Klaudia Bronk otrzymały statuetki dla najlepszych zawodniczek w swoich zespołach a Paulina Reiter została wybrana najlepszą zawodniczką całego turnieju (MVP). Puchary, medale i statuetki wręczył prezes UKS Troyan Jarosław Sarach.
Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Paulina Reiter-kap., Agata Piankowska, Klaudia Bronk, Magda Majewska, Sara Formela, Julia Kneba, Agata Stanisławska, Ola Gostkowska, Daria Szalewska, Nikola Naczk, Magda Myszk.
UKS Troyan serdecznie dziękuje Starostwu Powiatowemu w Kartuzach za pomoc finansową w organizacji turnieju, dyr. SP w Chmielnie Witoldowi Maćków za nieodpłatne udostępnienie hali sportowej, Sławkowi Herce za prowadzenie sekretariatu zawodów.

info Troyan