Gmina Stężyca i „Radunia Stężyca” dzieciom

Gmina Stężyca i  „Radunia Stężyca” dzieciom

W wtorek Stężycę odwiedzili na zaproszenie samorządu gminnego wyjątkowi goście – dzieci i młodzież z Klubu Młodzieżowego działającego przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach wraz z koordynatorami i opiekunami Klubu. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Alicja Sadowska razem z klubowiczami udała się na trening II ligowej drużyny piłki nożnej „Raduni Stężyca”. Była to wyjątkowa okazja by pograć w piłkę z piłkarzami: Radosławem Stępień, Mateuszem Kuzimskim, Jonatanem Straus, Wojciechem Łuczak, Dmytro Bashlai, Maciejem Dampc, Wojtkiem Jakubik i Jankiem Furman, strzelić „karnego” bramkarzowi ligowemu Kacprowi Tułowieckiemu, zadać pytania na tematy sportowe byłemu reprezentantowi Polski, a obecnemu dyrektorowi sportowemu Raduni - Rafałowi Kosznik, i nie tylko. Piłkarze zachęcali młodzież do rozwijania uzdolnień i zainteresowań. Wszyscy chętni otrzymali zdjęcia drużyny z autografami, jubileuszowe kubki z okazji 40 lecia Klubu i robili pamiątkowe zdjęcia. Trener Szymon Hartman z zawodnikami Raduni zapraszali do kolejnych odwiedzin - tym razem do przyjazdu na mecz. Po spotkaniu nasi goście udali się do gminnej biblioteki publicznej na tematyczny seans filmowy: „Ronaldo kontra Messi”.